Альона Кутас із Зеленькова на Тальнівщині вже майже рік проживає у Парижі, Франція. Жінка розповідає, що їздила туди і раніше, адже там жили члени її родини, але після початку повномасштабного вторгнення вона перебуває там постійно. Також разом із нею переїхала і молодша донька Вероніка, яка нині завершує навчання у 9 класі. Розповідає видання “Вісті Черкащини“.

Жінка розповідає, що Франція надає багато можливостей для українців, які нині приїжджають у країну. Це і щомісячна грошова допомога, і медичне страхування і продуктові набори тощо. Сама ж Альона не користується цими пільгами на повну, адже для себе обрала інший шлях – праці. Нині жінка працює в школі, де викладає українську мову та літературу та є там адміністратором, а також веде дошкільне виховання.

– Це школа українська, її відкрили оскільки наразі українських дітей багато в Парижі. Таких шкіл по місту є декілька. Туди дітки приходять та вивчають чотири предмети – це мова, література, історія та математика (алгебра і геометрія), тобто викладаються лише основні предмети. Також ми проводимо різні патріотичні заходи у цій школі, діти радо до неї йдуть. Адже, на мою думку, закордоном дуже важливо бачити своїх. Коли ти вдома, ти на своїй землі, а там, закордоном ти завжди шукаєш поглядом українця і навіть чужа людина стає тобі рідною по духу, – додала Кутас.

Крім того, Альона разом із українською діаспорою в Парижі організовує та долучається до мітингів на підтримку України. Жінка каже, що великі мітинги почалися ще з першого дня повномасштабного вторгнення, наразі ж їх проводять двічі в тиждень – у середу та суботу.

– Організувати такий мітинг не так легко, адже треба отримати дозволи в мерії, а також на ньому мають бути присутні і поліцейські, і медики, і регулювальники руху. Щоб його провести наші організатори прикладають багато зусиль. Таким чином ми підтримуємо наших воїнів, збираємо кошти, збираємо медичне обладнання. Ми показуємо всім, що насправді відбувається в Україні. Називається наша така організація «Батальйон мітингарів». І ми робимо все, що можемо, щоб наближати нашу Перемогу – каже Альона.

Жінка розповідає, що масштабне дійство вони організували до Дня Вишиванки – дякували Франції за підтримку, тоді влаштували танцювальний флешмоб біля Ейфелевої вежі, потім виконували на Марсовому полі патріотичний танець і гопак.

– Тоді нам вдалося зібрати дуже багато люду та показати усім нашу єдність, наш патріотичний дух, – зазначила Кутас.