Приватні особи, ОСББ та ЖБК для здійснення енергоефективних заходів та заміни газових котлів за січень-жовтень отримали в уповноважених банках 629 «теплих» кредитів на 22,2 млн грн. Водночас отримали компенсацію на заходи з енергозбереження 712 позичальників на понад 1,6 млн грн, інформують у Департаменті містобудування, архітектури, будівництва та житлово-комунального господарства облдержадміністрації.

Зокрема в області цьогоріч для придбання котлів АТ «Ощадбанк», АБ «Укргазбанк» та АТ «Укрексімбанк» видали 27 кредитів на 700 тис. грн, для впровадження енергоефективних заходів – 595 кредитів на 19,6 млн грн., ОСББ – 7 кредитів на 1,9 млн грн.

– Аби стимулювати об’єднання співвласників багатоквартирних будинків, житлово-будівельних кооперативів до впровадження енергоефективних заходів через відшкодування частини відсоткової ставки за теплими кредитами в області діє Програма підвищення енергоефективності та зменшення споживання енергоносіїв, – повідомив заступник директора Департаменту – начальник управління житлово-комунального господарства Андрій Липкань. – З обласного бюджету на виконання заходів Програми у 2019 році передбачено 400 тис. грн, а місцевими бюджетами – 3,7 млн грн. Розпорядженнями обласної державної адміністрації затверджено розподіл 59,47 тис. грн субвенції Золотоноші, Жашківському, Звенигородському, Катеринопільському, Корсунь-Шевченківському, Маньківському та Шполянському районам. Наразі готуємо ще одне розпорядження на 33,5 тис. грн.