Жителі села Майданівка Звенигородської громади вже кілька років потерпають від бджолиного терору. Не в одному дворі тут своя пасіка, але саме та, що знаходиться у провулку Закіп, несе з собою справжню біду для навколишніх домоволодінь. Про це інформують у пресслужбі громади.

Потерпілі розповідають, що власники пасіки мешкають у Звенигородці, а до свого обійстя в Майданівці, де розташували вулики, навідуються вряди-годи. Отже бджоли без постійного нагляду тероризують всю округу.

Люди скаржаться, що впродовж дня, коли бджоли активні, часто не можуть у двір вийти, а всі городні роботи мусять виконувати або геть вдосвіта (о 4-5 годині ранку), або вже геть пізно ввечері. Зрозуміло, що від агресивних комах найперше потерпають літні люди та діти. Сусіди розповідають, що одна дитина навіть до лікарні через це потрапила.

За колективними зверненнями жителів Майданівки, неодноразово намагалася втрутитися у проблему налагодження добросусідських взаємин міська рада. Пасічників навіть змусили облаштувати паркан висотою більше 2,5 метра, як того вимагають ветеринарно-санітарні норми. Але результату це не дало.

Як говорять інші бджолярі, в разі, якщо за комахами немає належного догляду, вони стають дражливими. Досить не дати бджолам удосталь води, а п’ють ці комахи в період медозбору дуже багато, як вони почнуть шукати її де найближче: по сусідських дворах, лізтимуть в поїлки до худоби й поводитимуться дуже агресивно.

Отже, найбільше дістається домашнім тваринам. І у господарів, що мешкають на ділянці, що через паркан межує з пасікою, наразі жодної живності в дворі не залишилося. Кролі, кури й навіть собака загинули через укуси бджіл. Останній десяток курей мусили віддати знайомим, що мешкають на іншій вулиці, щоб і ці залишки птиці не добили бджоли.

Порозумітися ж по-людськи сусіди з власниками пасіки не можуть. Останні не йдуть на контакт, знаходять безліч відмовок. Й навіть, коли їх просили приїхати в село та зустрітися з комісією міської ради, щоб оглянути пасіку й можливо встановити першопричину проблеми, отримали категоричну відмову та посилання на надзвичайну зайнятість.

Зважаючи на все це, зокрема й завдані сусідам збитки, всі матеріали зібрані в ході роботи комісії міської ради передані до поліції. Адже наразі маємо грубе порушення Земельного Кодексу України, зокрема статті 103 (частина 2). Вона передбачає те, що “власники та землекористувачі земельних ділянок зобов’язані не використовувати земельні ділянки способами, які не дозволяють власникам, землекористувачам сусідніх земельних ділянок використовувати їх за цільовим призначенням (неприпустимий вплив)”. А отже тепер жителі Майданівки вимагатимуть, щоб проблемну пасіку взагалі перенесли в інше місце, де вона нікому не заважатиме.