Письменниця родом з Черкас Ірена Карпа в Інстаграм розповіла, що допомагає їй пережити складні часи.

“1. ПЕС. навіть якщо лежати пляцком і прикидатися леніном без мавзолея, пес витягне їсти/какати/красти їжу/їхати в ліс, бо в неї свої плани на твоє життя.

2. БЛИЗЬКІСТЬ ПЕРЕМОГИ. навіть якшо це перемога над срачем у шафі. Що вже казати про перемогу над мордором або (оце вже складніше) над срачем у голові.

3. ДЕДЛАЙНИ. Совіслива я людина, сорт забирай. Пообіцяла – зроблю. Хай навіть в останню ніч. Найкраща муза – довбаний дедлайн.

4. ЇДЛО. кажуть, доки точно знаєш, що хочеш з’їсти, із твоєю психікою все гаразд. Тому оці шпроти від мами з розмороженим зеленим горошком о першій ночі – це про міцну психіку😃

5. КОХАННЯ. якби не воно, не трималась би я на плаву. А так – вкінці тунелі світло є, отож крутись, гівно у ополонці. (Ой, не той фразеологізм кажись).

6. ДІТИ. То саме, що пес, але говорящі. Живуть довше. Генетично ближчі. Ну і в школу ходять.

7. ВНУТРІШНЯ ДИТИНА. то саме, що пункт 6, але на неї ми чомусь звикли забивати. Сирота при живих батьках. Ану шо ви робили для внутрішньої дитини сьогодні? Книжку їй читали? Грали в м’яча? Тістечко купили? Хвалили?..

8. ТВОРЧІСТЬ. Напряму залежить від внутрішньої дитини. Не потішили її – дуля вам, а не творчість.

9. ПРИРОДА, подорожі. Ну, принаймні думати про них мені ніхто не заборонить. Закінчиться війна, візьму дорогу людину і руки в ноги (без пунктів 1 і 6 бажано).

10. ВІРА попри все. В неї входить весела злість. Коли злий – не страшно. А коли страшно – рухайся (от дідько, пропустила пункт про спорт). Рух – вивільняє кортизол. Качає дупу.

11. ЛЮДИ. Як то мої читачі, студенти курсів і глядачі живих подій. Друге дихання – часто родом звідти.

12. ДОДАЙТЕ МЕНІ ВИ. що тримає вас вкупі? Що не дає розлізтися, коли, здавалося би, повна дупа?..” – написала зіркова черкащанка.