Після рекордного тепла, зі зміною вітру на західний напрямок на Черкащині стало відчутно прохолодніше. Проте, середній температурний фон все ще перевищує норму на 2-4º. На черзі так звані «різдвяні морози». Інформує обласний гідрометцентр.


За кліматом, у нашому регіоні вони бували до 29-32º морозу. Але в останні 30 років вже не перевищували 24-26º (2009 рік). Найтепліше в період 7-9 січня було у 2001 році із мінімальними температурами 3-5º тепла. Поточний рік обіцяє суттєве зниження температури у «різдвяний період» після попереднього аномального тепла.

Циклонічний вихор, який рухається з Балтики на Нижню Волгу, залучає до своєї циркуляції повітря полярних широт. На Черкащині найближча ніч ще залишиться з температурами вище 0º, але впродовж дня похолодає до 4-6º морозу. Невеликий дощ перейде у сніг, на дорогах утвориться ожеледиця. Погодного дискомфорту додаватиме посилений північний вітер та значні коливання атмосферного тиску.

У наступні дві доби основним постачальником холоду стане арктичний антициклон, переважатиме суха погода з помірними морозами, як вночі так і вдень.