blank

Днями золотоніські лікарі пропоперували дитинча кусули. Нині чотирилапий пацієнт одужує, розповідаєє видання zoloto.city.

Так днями допис у соціальних мережах завідувача травматологічним відділенням Золотоніської лікарні Юрія Мазура замиготів лайками й коментарями. У ньому місцевий лікар-травматолог опублікував світлини прооперованого дитинчати косулі. У малечі був відкритий перелом задньої кінцівки. Про це розповів головний хірург «спецоперації», керівник ветеринарної клініки «ВетШанс» Олександр Троян.

blank

— У понеділок мені на вайбер зателефонував незнайомець з Коробівки і розповів, що випадково трактором у полі наїхав на тварину, яка ховалася у сіні. Питав, що робити? Я запропонував привезти малого у Золотоношу, сам не мав змоги виїхати на місце. Ввечері чоловік привіз дитинча в коробці, – розповів подробиці історії Олександр Васильович.

Місячному малюку наклали шину, працівники привезли коров’ячого молока на вечерю та цапик через стрес відмовився пити і його залишили спати в коробці до ранку.

 У вівторок Патрона, так прозвали тваринку, почали готувати до операції.

— Я подзвонив проконсультуватися з Юрієм Мазуром стосовно травми, показав фото. Він запропонував допомогти. Зробили рентген, щоб побачити товщину й довжину кінцівки, для правильного розміру штифта. За анестезіолога був працівник клініки Віталій Шевцов. Він зробив спеціальний наркоз, розраховував маленькі дози й інкубував його – поставив маленьку трубку на всякий випадок. Потім підібрали штифта, радий, що вгадали з розміром і з’єднання гарно зійшлося, – ділиться деталями ветеринар.

Лікування малого обійшлося близько 700 грн. Всі витрати лікар взяв на себе.

blank

Операція минула вдало. Зверху ще наклали гіпсовий корсет, бо кінцівки довгі, а тварина дуже активна, щоб раптом ніде не зрушив місце «стику». Прокололи антибіотики, поки є маленький набряк. Але з наркозного сну вийшов добре.

 У дворі приміщення, де раніше була податкова інспекція, малому облаштували прогулянковий дворик, обгородили палетами загін. Степлером прищипнули плівку, щоб захищала від вітру й дощу. На другий день після операції сам почав щипати траву.

Доглядати за дитинчам допомагають працівниці клініки – Поліна Тараненко та Юліана Теличко.

— Щоб рана швидше затягнулась і малий відновив сили, вводимо йому відповідні препарати, у молоко додаємо кальцій. Відвозити його назад не будемо. Мати всерівно не прийме. Ми трохи спілкуємося із спеціалістами Черкаського зоопарку, там нещодавно косуля привела трьох малят, – говорить про майбутнє цапеняти лікар. Каже, що тиждень ще точно гіпс не зніматимуть, а отже поки маля житиме у клініці.

blank

Патрону треба жирне молоко – козяче. Маленького «бембі» годують 5-6 разів на день. За раз він випиває 150 г, на день потрібно близько літри. Працівники ветклініки самі обдзвонюють золотонісців у пошуках такого необхідного малечі козячого молока. Проте прооперованій маленькій прожорі його не вистачає. Якщо хтось має можливість поділитися з тваринкою молоком, привозьте за адресою вулиця Шевченка, 153. Контактний номер телефону: 067-266-41-98.