Золотоніська ДПРЧ-8  отримала сучасний спеціалізований аварійно-рятувальний автомобіль FORD RANGER. Такі авто мають лише в Умані і Черкасах. Сучасні аварійно-рятувальні машини почали надходити до підрозділів управління ДСНС ще з минулого року. Черга дійшла і до Золотоноші. Це стало приємною несподіванкою для бойового розрахунку підрозділу, інформує “Золотоноша.сity”.

– Цей автомобіль виїжджатиме на допомогу людям, які потрапили у дорожньо-транспортну пригоду, – каже начальник ДПРЧ-8 Ігор Бойко.

– Через Золотоніський район проходить два автошляхи державного значення: Н-08 і Н-16. Транспортний потік та завантаження автомобільних доріг, як свідчить оперативна статистика, спричиняє чимало ДТП. «FORD RANGER» укомплектований усім, що потрібно для ліквідації наслідків ДТП, і не тільки, а й інших аварій, що трапляються на дорогах і автомагістралях. У машині є ножиці для різання металу, електричний і пневмодомкрат, пневматичні розтискачі, агрегати, що працюють на гідравліці. Весь гідроінструмент підключається до станції.

Робота спеціалізованої машини передбачає забезпечення високоефективних дій рятувальників під час проведення першочергових аварійно-рятувальних робіт на місці ліквідації наслідків дорожньо-транспортних пригод. Для прикладу: якщо треба дістати людину з понівеченого автомобіля, то ми можемо зрізати дах авто чи якусь іншу конструкцію і вийняти потерпілого. Якщо автомобіль перекинувся, то є пристрій, який фіксує його, щоб не завалився на той чи інший бік. Є бензопила для різання металу із спеціальним цепом, електролобзики та ще дуже багато обладнання, зокрема і для огородження місця ДТП, – каже Ігор Анатолійович.

За його словами, цей автомобіль – повнопривідний, він їде як джип. Тож йому підвладні будуть і дороги у сільській місцевості. Золотоніські рятувальники переконані, що цей спецавтотранспорт стане їм у нагоді і допоможе вберегти не одне життя.