Випускник Звенигородської загальноосвітньої школи ім. Тараса Шевченка Артем Буряк став одним з трьох абітурієнтів Черкащини, які отримали найвищі – двохсотбальні результати ЗНО з історії України. Таку новину оприлюднив Український центр оцінювання якості освіти, пише видання “Вісті Черкащини“.

– Це не було для нас несподіванкою, – говорить мама юнака Оксана Володимирівна. – Артем завжди мав гарні оцінки з історії України. Окрім шкільної програми цікавився й додатковою літературою. Тому й в районних олімпіадах займав з цього предмета призові місця. Та олімпіади – це одне, а зовнішнє незалежне оцінювання та ще й за умов карантинних обмежень. Одним словом, хвилювалися здорово, аж поки не дізналися про результати з інтернету.

А що ж сам Артем?

– Звичайно, легенький мандраж був, – зізнається хлопець. – Але лише перед початком тестування, яке проходило в одній з тальнівських шкіл. Потім ввійшов у ритм.

– Мабуть, все ж став у нагоді досвід, здобутий в районних змаганнях?

– І в районних, і в обласних. Щоправда, в обласних – з географії, яка теж була моїм улюбленим предметом. Звідти я виніс головний урок: без належного психологічного налаштування можна «пролетіти», навіть маючи гарні знання. А щодо знань, то тут я безмежно вдячний нашій вчительці історії Галині Іванівні Остапенко.

На сьогодні Артем ще не вирішив, до якого вишу вступатиме. Цілком можливо, що це буде Київський національний університет імені Тараса Шевченка.