Відзначення Всеукраїнського дня бібліотек на Звенигородщині збіглося зі ще однією поважною датою – 120-річним ювілеєм Звенигородської центральної районної бібліотеки ім. Юхима Кримського. Так, минуло рівно 120 років відтоді, як Юхим Степанович Кримський – педагог-просвітитель, видавець, літератор й бібліограф, батько всесвітньовідомого академіка Агатангела Кримського, передав місту свою бібліотеку в понад 2000 томів. Її читачем міг стати кожен мешканець міста та довколишніх сіл. Працювала бібліотека навіть у вихідні та святкові дні, пише видання “Вісті Черкащини”.

З неї й веде початок сьогоднішня районна книгозбірня, яка стала не тільки місцем зустрічі з книгою, а й осередком дозвілля та відпочинку. І навіть навчання, бо, окрім всього іншого, маючи інтернет-центр, працівники бібліотеки проводять безкоштовне навчання комп’ютерній грамотності, надають відповідні консультації щодо користування комп’ютером та інтернетом.

В бібліотеці діє сучасний бібліотечний простір «ComorkБібліотек@», із комфортним обладнанням, зоною Wі-Fі. Це місце, де люди можуть поспілкуватися, попрацювати, зустрітися з цікавими особистостями. При бібліотеці створено центр краєзнавства та народознавства, вона співпрацює зі школами, районним краєзнавчим музеєм, районним будинком культури, іншими установами.

Про ці та інші новації і йшла мова під час літературно-музичної композиції «Ювілей під шелест сторінок» в день професійного свята бібліотекарів та 120-річчя цієї, чи не найбільш шанованої, установи Звенигородщини. А колектив її вітали начальник відділу освіти РДА Лілія Іщенко, керівники громадських районних і міських організацій, колеги з районної дитячої бібліотеки та бібліотек-філій, місцеві поети та письменники і читачі. Завітали на свято зі своїми зворушливими вітаннями-побажаннями й першокласники однієї з міських шкіл. А працівники районного будинку культури дарували як ювілярам, так і всьому загалу чудові пісенні мелодії. На завершення свята господарі, як і ведеться в нашому краї, пригощали всіх його учасників запашним короваєм.