Від початку повномасштабного вторгнення росії на територію України на Черкащині 21 священник московського патріархату приєднався до Православної церкви України. Про це під час виданню “ВиЧЕрпно” розповів митрополит Черкаський і Чигиринський Іоан, наголосивши, що, на жаль, така практика переходів не поширена:
“До кожного священника звертаються парафіяни, наші священники, які пропонують переходити до Православної церкви України. Здебільшого вони відмовляються”.
Він аргументує рішення цих священників тим, що багато з них отримують одноразове або регулярне фінансування з рф.
“У нас немає фактів відеофіксації. Але коли священник, який немає достатку, приїжджає на шикарній автівці й заявляє, що він нікуди переходити не збирається, то парафіяни роблять відповідні висновки. Деякі священники взагалі мають нерухомість поблизу москви чи десь у росії. У когось є родичі архієреї там. Тому вони до кінця будуть служити “руському миру”, бо він їх породив і підтримує досі на території України”, – додає митрополит.
По Черкаській області за час повномасштабного вторгнення до ПЦУ приєдналися 106 парафій. У самому місті Черкаси наразі діє 15 церков ПЦУ: десять із них спочатку належали до цієї конфесії, ще п’ять — перейшли з УПЦ. Водночас у двох із цих п’яти храмів досі служать священники, підпорядковані московському патріархату.
“Стосовно того, скільки ще церков залишилося по області у підпорядкуванні УПЦ, то ми не маємо такої статистики, але, очевидно, що це не менше 200. Є також така річ як “мертві” парафії, в яких вже давно діє ПЦУ, але є ще статут в органах державної реєстрації ще й на парафію московського патріархату”, – зазначив владика Іоан.
Додамо, до двох парафій у Черкасах, які перейшли до ПЦУ, доступу в українських священних ще немає.
КОМЕНТАРІ
Бажаю успіхів. Можу допомогти, не знаю адреси.
Завели господарство та заклали сад: подружжя переселенців почало на Черкащині нове життя · 17 hours ago
залу...ний і зелу...а два вилупки!
“Нові безпекові альянси як альтернатива світовому порядку диктатур…” – Валерій Залужний · 2 weeks ago
Молодці. Низький уклін за Вашу відвагу. Будьте здорові, живіть довго і щасливо.
Команда МСК "Дніпро" - володарі Кубка "Дніпро Честь" з волейболу сидячи - "ДЗВІН" · 3 weeks ago
Я бачив цю Пантеру в тому музеї.
Втонувши на Черкащині, німецький танк “Пантера” став… скарбом (Фото) · 3 weeks ago
Сподіваємось, що так)
У лісі на Черкащині знайшли таємниче поховання 1812 року · 3 weeks ago
Я хотів би поцікавитись чи буде далі розвиватись історія Залізняка ? Бо тема дуже цікава
У лісі на Черкащині знайшли таємниче поховання 1812 року · 4 weeks ago
Ё...ый карась.
Карась звинуватив переселенців, що ті не звикли платити за тепло · 1 month ago
Коли людям дозволять встановлювати автономне опалення?????
Карась звинуватив переселенців, що ті не звикли платити за тепло · 1 month ago
Ти, мудило, зарплату собі зменши, тоді і тарифи на попередньому рівні залишаться
Карась звинуватив переселенців, що ті не звикли платити за тепло · 1 month ago
а на фронті не хочешь половить ?
Скічко приїхав на Черкащину, аби порибалити з дітьми · 1 month ago
Приспати разом з шавкою.
На Черкащині собака покусав дитину, поки хазяїн тварини пив вино на лавці · 1 month ago