Державна установа «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України» проводить моніторингові дослідження якості води акваторії та ґрунту пляжів (комунальні пляжі «Соснівський – 1», «Казбетський», «Митницький», «Дахнівський» у місті Черкаси, міський пляж міста Багачеве) та 24 місць масового відпочинку населення на водних об’єктах області.
За результатами лабораторних досліджень 4 проб води, відібраних 10 червня з акваторії комунальних пляжів «Митницький», «Казбетський», «Соснівський-1» та «Дахнівський» міста Черкаси, відхилень від гігієнічних нормативів якості води для купання за мікробіологічними та санітарно-хімічними показниками не виявлено.
При дослідженні піску зазначених пляжів за паразитологічними показниками – життєздатні яйця гельмінтів (аскарид, волосоголовців, токсокар, фасціол), онкосфер теніїд та життєздатних цист патогенних кишкових найпростіших) у пробах піску пляжів «Казбетський» та «Дахнівський» виявлені цисти лямблій.
Керівнику КП «Благоустрій» Черкаської міської ради направлені відповідні пропозиції щодо обмеження відвідування пляжів «Казбетський» та «Дахнівський» до завершення санітарної обробки, очищення (заміни) піску та отримання результатів повторного лабораторного дослідження.
Упродовж останнього тижня (з 9 по 13 червня) у місцях масового відпочинку населення на водних об’єктах відібрано і досліджено:
8 проб води за мікробіологічними показниками міст Сміла, Кам’янка, Жашків, Корсунь-Шевченківський, Чигирин, Звенигородка;
8 проб за санітарно-хімічними показниками міст Сміла, Жашків, Корсунь-Шевченківський, Чигирин, Звенигородка;
та 2 проби піску – за паразитологічними міст Кам’янка та Звенигородка.
Відхилення від гігієнічних нормативів якості води для купання виявлено в одній пробі води річки Тясмин в районі вул. Виноградна, 21а, міста Сміла (невідповідність показника забарвленості).
Про результати досліджень поінформовано Головне управління Держпродспоживслужби в Черкаській області, голів зазначених територіальних громад, направлені відповідні пропозиції власникам місць масового відпочинку щодо проведення необхідних профілактичних заходів.
Будь-яких ускладнень санітарно-епідемічної ситуації, спалахів інфекційних захворювань, пов’язаних із зонами рекреаційного водокористування, на території області не зареєстровано.
Моніторинг якості та безпечності води акваторії та ґрунту (піску) на пляжах та місцях масового відпочинку населення триває.
КОМЕНТАРІ
За грати цей непотріб
Поліцейські перевіряють факт жорстокого поводження з твариною · 1 day ago
В Черкасах "народні мародери" так присмокталися до годівниці, що їх відірвати від неї можна тільки силою.
Черкаська облрада – єдина в країні, де за час скликання не змінився склад депутатського корпусу · 6 days ago
Цікаво, а скільки отримали чиновники з міської ради за те, що вже багато маршрутів віддали ОДНОМУ перевізнику? Ці дебіли не розуміють, що цього робити не можна? І де у перевізника така кількість...
Ще один маршрут у Черкасах отримав нового перевізника · 1 month ago
А скільки ж мишей та крис згоріло оце так!!!!
Через необережне поводження з вогнем в пожежі загинуло два кролі · 1 month ago
Бажаю успіхів. Можу допомогти, не знаю адреси.
Завели господарство та заклали сад: подружжя переселенців почало на Черкащині нове життя · 1 month ago
залу...ний і зелу...а два вилупки!
“Нові безпекові альянси як альтернатива світовому порядку диктатур…” – Валерій Залужний · 2 months ago
Молодці. Низький уклін за Вашу відвагу. Будьте здорові, живіть довго і щасливо.
Команда МСК "Дніпро" - володарі Кубка "Дніпро Честь" з волейболу сидячи - "ДЗВІН" · 2 months ago
Я бачив цю Пантеру в тому музеї.
Втонувши на Черкащині, німецький танк “Пантера” став… скарбом (Фото) · 2 months ago
Сподіваємось, що так)
У лісі на Черкащині знайшли таємниче поховання 1812 року · 2 months ago
Я хотів би поцікавитись чи буде далі розвиватись історія Залізняка ? Бо тема дуже цікава
У лісі на Черкащині знайшли таємниче поховання 1812 року · 2 months ago