Верховна Рада підтримала у другому читанні і в цілому законопроект про скасування недоторканності народних депутатів.

“За” проголосувало 373 депутатів. Пише Українська Правда.

blank

Депутати, обрані на Черкаських округах, а саме Любов Шпак, Олег Арсенюк, Андрій Стріхарський, Олександр Скічко, Сергій Нагорняк і Антон Яценко голосували “за”.

Підтримали документ фракції “Слуги народу” (252 нардепи, повний склад), “Європейська солідарність” (підтримали 24, 3 утримались), “батьківщина” (23, повний склад), “за майбутнє” (22, повний склад), “Голос” (19, повний склад), позафракційні (33 – за, 1 утримався).

За зняття недоторканності не голосувала фракція “Опозиційної платформи – За життя”.

Закон прибрав з 80 статті Конституції два абзаци про те, що депутатам гарантується недоторканність і без згоди Верховної Ради їх не можна притягнути до кримінальної відповідальності.

Недоторканність буде скасована з 1 січня 2020 року.