У середу в залі засідань міської ради відбулась анонсована виїзна нарада заступника голови Черкаської ОДА Віталія Коваля. Як інформують у прес-центрі виконкому, зібрала зустріч керівників міста й району, комунальників, а також посадових осіб декількох державних відомств – екологічної інспекції у Черкаській області та обласного управління Дердпродспоживслужби. Тема зібрання – погіршення стану річок Золотоношка та Суха Згар, причинами якого, окрім ймовірної не зовсім ефективної роботи очисних споруд, називали раніше ще й неякісне чищення русел, проведене в районі у 2016 році.

Про недоліки в роботі очисних споруд, реконструкцією яких опікувалось обласне управління капітального будівництва, згадали у своїх виступах заступник начальника Держпродспоживслужби, а також представник «Ювента Груп». Вона наразі займається організацією роботи подібного об’єкту на Маслоробному комбінаті, а також консультує КП «Міський водоканал» щодо підвищення ефективності роботи. На сьогодні існує ймовірність, що деякі помилки були закладені ще на етапі проектування. Тому після експертизи проекту «Водоканал» разом з фахівцями направить детальний звіт до Черкас, де вже вирішуватимуться подальші кроки, а також оцінка дій проектанта.

За результатами розгляду цього питання комунальне підприємство отримало доручення провести перевірку роботи очисних споруд за участю усіх виконавців робіт з реконструкції.

Інша сторона проблеми, яку часто ігнорують, методи чищення обох річок. Ці побоювання підтвердив заступник обласного управління водних ресурсів Сергій Журавель, зауваживши, що спосіб очистки дворічної давнини був неефективним. Якщо раніше обговорювався лише дивний процес утворення штучних берегових насипів із забрудненого дна водних артерій, то тепер пролунало ключове зауваження інше – підрядник своїми діями винищив рослинність річок, яка по своїй природі є фільтром від забруднюючих речовин.

З цього приводу буде проведена детальна експертиза. Тим часом міська влада акцентувати на пошуку винних у районних подіях дворічної давнини наміру немає. Головне – якнайшвидше вирішити екологічну проблему, перевірити реальний стан очисних споруд, а також проаналізувати попереднє чищення річки. Останній пункт важливий, бо Віталій Коваль дав доручення розглянути на сесії районної ради питання про виділення коштів на проектно-кошторисну документацію з розчищення річки. Завдання, яке повинне стояти на першому місці, в жодному разі не повторити попередніх помилок: знищення природної екосистеми річок, а також ігнорування ключової частини проекту – очищення Сухої Згарі вище за течією від точки скидання очисних споруд.