Органічну, екологічно-чисту соняшникову олію виготовляють на Красногірському олійному заводі, що в селі Антипівка Золотоніського району. Десять років тому тут починали виробничий шлях з переробки ріпаку, нині ж беруть курс на органіку. Підприємство одне з небагатьох в Україні, що вже має сертифікацію для цього та поставляє свою продукцію до Європи.
Запустили підприємство у 2011 року. Тоді основною культурою для переробки був ріпак. З нього виробляли олію та макуху. Надалі взяли «в роботу» соняшник та сою. Втім зараз надають перевагу органічному соняшнику. З нього виготовляють органічний продукт відповідної якості та сертифікації.
«Є чіткі вимоги до органічної продукції, – каже відповідальний за всі технологічні питання на виробництві Микола Засименко. – Якщо говоримо про сонях, то він має бути вирощений без застосування гербіцидів, пестицидів, мінеральних добрив. Також перевіряється земля, техніка, посадкове насіння відповідно до органік-стандартів. Наше підприємство пройшло органічну сертифікацію торік, відтоді всі наші продукти мають відповідний знак якості. Сировину ми поки що беремо у партнерів із Полтавської, Житомирської, Херсонської області. На Черкащині є органічні посіви у Чорнобаївському районі. З наступного року матимемо серед партнерів і фермерське господаство з Геронимівки Черкаського району».
За перший рік роботи з органікою було перероблено 5 тисяч тонн сировини, цьогоріч планується вийти на 18 тисяч тонн.
«Ми вробляємо олію соняшникову нерафіновану не виморожену. Якість продукції перевіряється за українськими та міжнародними стандартами. Олія, виготовлена без високих температур є надзвичайно корисною, містить всі необхідні для здоров’я вітаміни та мікроелементи», – зазначила завідуюча лабораторії Тетяна Гриценко.
Насьогодні виготовлену продукцію переважно експортують. Органічну макуху та олію, а також звичайну олію відправляють в Литву, Бельгію, Німеччину, Нідерланди, США. Знайти продукцію золотоніського підприємства можна й у магазинах області. Цьогоріч на український ринок виходить і органічна облія.
«Наша олія в роздріб у середньому вартує від 65 гривень, а органічна – вдвічі дорожча, – відзначає комерційний директор підприємства Олег Завацький. – Ціна виправдана якістю продукту, адже ми працюємо не на екстракції продукту, а видобуваємо олію через прес. Встановлено сучасне чеське обладнання. За добу переробляємо близько 100 тонн. З сировини отримуємо 39-40 % олії, 45-46% – макухи, решта – лушпиння».
До слова, на експорт йде не лише органічна олія, але й органічна макуха. Зокрема у Німеччині вона є складником органічних кормів для тварин.
На підприємстві сьогодні працює 60 осіб.
КОМЕНТАРІ