Десять помаранчевих велосипедів придбали для працівників центру соціального обслуговування Золотоніського району. Як розповів його керівник, Олександр Нагаєвський, новим транспортом їздитимуть 10 співробітників, велосипеди яких – власні та службові – відслужили більше 10 років і ламалися. Про це розповідає Суспільне телебачення.

Соціальна працівниця села Кропивна Тетяна Світайло вирушає із сільської ради до своїх підопічних. Відтепер вона їздить на службовому транспорті – новому помаранчевому велосипеді. Його презентували до Дня працівника соціальної сфери 3-го листопада. Раніше Тетяна їздила на власному велосипеді, а він, розповідає, потребував заміни.

«Нам на роботі видавали, але він уже не дуже був. Тому я як стала на роботу рік походила і купила собі білоруський. День у мене одні люди, другий день у мене другі люди. Я кожен день сідаю на велосипед і їду у магазин скупляюсь. Аптека у нас у Золотоноші. Я, якщо мені потрібно, їду у Золотоношу у аптеку, скуповую і розношу людям, тому велосипед дуже потрібний. Так як у мене люди є і з одного краю села, як ми кажемо – на Парижі, так і за річкою».

За робочий день Тетяна Світайло наїжджає до 10 кілометрів. Розповідає, у будь-яку погоду їде, бо знає – на неї чекають. В цій господі її зустрічає колишня вчителька української мови Ніна Миколаївна Пряхіна. Її діти живуть за кордоном, до батьків навідуються рідко, розповіла жінка. І таких людей, яким необхідна допомога по господарству та поради Тетяни Світайло, у селі 15. Соцпрацівниця розповідає, новим велосипедом задоволена.

«Дуже легко їхати. Їдеш і насолоджуєшся».

Директор територіального центру соціального обслуговування Золотоніського району каже, такі велосипеди – це необхідність для його 56 соцпрацівників.

«Два чоловіка серед робітників, а то все жінки. Села ж лежать на великому просторі і треба від одного підопічного до іншого переїхать. Треба їздить у магазин, треба їздить у сільську раду. І часто це все з великими сумками. І тому велосипед є необхідним атрибутом соцпрацівника».

Велосипеди українського виробництва. На них витратили майже 40 тисяч гривень із фонду терцентру. За яскравий колір цих велосипедів, каже Олександр Нагаєвських, їх жартома називають у селі «Службою 105».

«Підприємець, у якого ми замовили, привіз ось такого кольору велосипеди. Спочатку такий міні шок був. А потім, коли побачили реакцію самих соціальних працівників – заспокоїлись. Їм сподобалося».

До кінця року соцпрацівникам територіального центру планують придбати ще 10 таких велосипедів.