З давніх-давен в Україні коса вважалася гордістю і символом дівочої чистоти. Недарма казали: «Українська коса – дівоча краса».  Дві довгі коси, заплетені «колосками», власницею яких є 12-річна Ілона Довгань із Тального, викликають захват: блискуче, доглянуте, охайно заплетене і надзвичайно довге волосся. Розповідає видання “Вісті Черкащини“.

Мама дівчинки розповідає, відрощувати волосся почали з маленької – зразу було кучерявим, тому не відрізали, а потім, коли Ілона підросла, то й сама вже не бажала його підрізати. Щоправда, двічі рівняли кінчики, та й то було не без сліз. І ось до цього часу виплекали шикарні коси, що за довжиною легко б’ють рекорд, встановлений минулого року на святі Івана Купала у Кривих Колінах. Тоді у конкурсі на найдовше розпущене волосся з довжиною 97 см перемогла жителька Павлівки Першої Вікторія Глущенко. А от коси Ілони натепер завдовжки 107 сантиметрів. І це в розпущеному вигляді!

– Доглядаємо і плекаємо коси: миємо, бризкаємо різними засобами, щоб легше було розчесати, щоб мало живий вигляд. Багато зусиль, коштів на це йде, – каже мама, – але дитина того хоче і ми мусимо під це підлаштовуватися.

– На ніч волосся заплітаю, так зручніше, – розповідає Ілона. – А зранку раніше прокидаюся, бо треба гарно розчесати та переплести волосся. Це робить або мама, або ж заплітаю сама – більше нікому не довіряю.

Таке довге волосся – не єдине, чим може похвалитися Ілона. Вже 6 років поспіль вона навчається на «відмінно» у Тальнівській школі №2, ходить на заняття з англійської, у театральний гурток, з 5-ти років займається танцями, донедавна ходила на вокал, гарно співає, а тепер навчається грі на фортепіано у місцевій школі мистецтв. Ілона каже, на все їй вистачає часу, такому насиченому графіку, навіть під час канікул, вона рада. А інакше й бути не може. Такі вже вони, українські дівчата – красиві, енергійні й завзяті!