На Черкащині фіксують посилення активності зловмисників щодо вчинення шахрайства з використання фішингових посилань. Зокрема, на тематику голосування та підписання петицій. Про це повідомив старший інспектор відділу протидії кіберзлочинам у Черкаській області нацполіції Олег Паншутін.

Як він зауважив, в області зафіксовано 104 звернення громадян щодо  вчинення дій, пов’язаних із викраденням облікових записів користувачів месенджерів і соцмереж.

– Інтернет-шахрайства залишаються найсерйознішою загрозою для сучасного суспільства в цифровому середовищі, – зауважив Олег Паншутін. – Працівниками нашого відділу зараз здійснюється супровід 166 кримінальних проваджень. Зокрема, і щодо випадків шахрайства в онлайн-просторі.

З метою запобігання таких ситуацій проводиться постійний моніторинг інтернету. Для пошуку та подальшого блокування фішингових посилань.

– Для цього маємо ефективний напрацьований механізм, – розповів Олег Паншутін. – Нині  нашим департаментом кіберполіції знайдено та заблоковано вже 3090 таких посилань. Робота в цьому напрямі триває.