За результатами щотижневого моніторингу захворюваності на кір в області з лабораторним супроводом, що здійснюється Державною установою «Черкаський обласний лабораторний центр МОЗ України», станом на 21.09.2018 року з початку року виявлено 252 випадки кору, інтенсивний показник на 100 тис. населення – 20,3.

Хвороба реєструвалась на 19-ти адміністративних територіях, зокрема: Жашківському районі – 47 випадків, Золотоніському районі – 39, м. Черкаси – 36, Городищенському районі – 35, м. Умань – 22, Канівському районі – 14, К.-Шевченківському районі – 10, Тальнівському районі – 9, Лисянському районі – 8,Черкаському районі – 7, Звенигородському та Смілянському районах по 4, Драбівському, Кам’янському, Маньківському та Чорнобаївському районах по 3, м. Сміла та Уманському районі по 2, м. Ватутіне – 1 випадок.

Державною установою «Черкаський обласний лабораторний центр МОЗ України» спільно з лікувальною мережею та органами державної влади і місцевого самоврядування в осередках проведені відповідні протиепідемічні і профілактичні заходи. Епідситуація контрольована.