1 жовтня 2024 року в системі «Прозорро.Продажі» відбулися перші 16 онлайн-аукціонів з суборенди державних сільськогосподарських земель в межах проекту «Земельний банк». Про це інформують у міністерстві економіки України.
Успішні торги стали знаковою подією у реалізації реформи управління державними землями та забезпечать суттєві надходження до державного та місцевого бюджетів. За підсумками перших аукціонів, загальна сума переможних ставок перевищила 35 мільйонів гривень.
Перші лоти — 16 земельних ділянок у Вінницькій області загальною площею 1075 гектарів. За них змагалися 94 учасники — як фермерські господарства, так і агрохолдинги, зареєстровані на Вінниччині. Така конкуренція підвищила загальну вартість суборенди державних земель у понад 8 разів порівняно зі стартовими цінами, що свідчить про значний інтерес з боку аграріїв. Середня вартість суборенди становила 33 тис. грн за гектар.
Найдорожчим лотом стала земельна ділянка у Калинівській міській територіальній громаді площею 262 гектари. Її фінальна вартість склала 8,5 мільйона гривень без ПДВ, коли початкова була 1,1 мільйона гривень. За право користування нею змагалися 44 учасники, а ціна у ході торгів зросла у понад 7,5 раза. Переможцем стало місцеве агропідприємство.
Наступною за вартістю стала земельна ділянка у Калинівській міській територіальній громаді площею 170 гектарів. За неї змагалися 45 учасників, а ціна зросла у 7,3 раза, зі стартової – 755 тисяч гривень до фінальної – 5,5 мільйона гривень.
Найбільша конкуренція спостерігалася за земельну ділянку площею 38 га у Калинівській міській територіальній громаді. За право користування нею змагалися 51 учасник, і початкова ціна суборенди зросла зі 170 тисяч гривень до переможної — 1,2 млн гривень.
Загалом переможцями торгів стали 10 учасників. Протягом 20 робочих днів вони зобов’язані укласти договір суборенди, та після цього впродовж наступних 5 робочих днів сплатити запропоновану вартість активу та додатково ПДВ – сумарно 7 млн гривень. Таким чином, загальний економічний ефект від перших 16 аукціонів «Земельного банку» може перевищити 42,5 млн гривень. Після сплати переможці отримають право користування земельними ділянками терміном на 14 років.
Впродовж цього тижня відбудеться ще 4 аукціони із суборенди державних земель сільськогосподарського призначення у Вінницькій області.
Проект «Земельний банк» спрямований на створення прозорих та відкритих умов для суборенди державних земель через систему онлайн-торгів на платформі «Прозорро.Продажі». До кінця року заплановано провести близько 1900 аукціонів щодо понад 100 тис. гектарів земель у 20 областях країни. Із запуском прозорих аукціонів «Земельного банку» аграрії отримують можливість брати участь у чесних, відкритих і конкурентних торгах, що забезпечує справедливі умови для всіх учасників та сприяє залученню інвестицій в аграрний сектор. Завдяки цьому очікується, що державний бюджет вже цьогоріч отримає близько 1 мільярда гривень додаткових надходжень.
КОМЕНТАРІ
За грати цей непотріб
Поліцейські перевіряють факт жорстокого поводження з твариною · 5 days ago
В Черкасах "народні мародери" так присмокталися до годівниці, що їх відірвати від неї можна тільки силою.
Черкаська облрада – єдина в країні, де за час скликання не змінився склад депутатського корпусу · 1 week ago
Цікаво, а скільки отримали чиновники з міської ради за те, що вже багато маршрутів віддали ОДНОМУ перевізнику? Ці дебіли не розуміють, що цього робити не можна? І де у перевізника така кількість...
Ще один маршрут у Черкасах отримав нового перевізника · 1 month ago
А скільки ж мишей та крис згоріло оце так!!!!
Через необережне поводження з вогнем в пожежі загинуло два кролі · 1 month ago
Бажаю успіхів. Можу допомогти, не знаю адреси.
Завели господарство та заклали сад: подружжя переселенців почало на Черкащині нове життя · 1 month ago
залу...ний і зелу...а два вилупки!
“Нові безпекові альянси як альтернатива світовому порядку диктатур…” – Валерій Залужний · 2 months ago
Молодці. Низький уклін за Вашу відвагу. Будьте здорові, живіть довго і щасливо.
Команда МСК "Дніпро" - володарі Кубка "Дніпро Честь" з волейболу сидячи - "ДЗВІН" · 2 months ago
Я бачив цю Пантеру в тому музеї.
Втонувши на Черкащині, німецький танк “Пантера” став… скарбом (Фото) · 2 months ago
Сподіваємось, що так)
У лісі на Черкащині знайшли таємниче поховання 1812 року · 2 months ago
Я хотів би поцікавитись чи буде далі розвиватись історія Залізняка ? Бо тема дуже цікава
У лісі на Черкащині знайшли таємниче поховання 1812 року · 2 months ago