Держекоінспекцією Центрального округу неодноразово повідомлялось про кілометри витралених сіток на території Національного природного парку «Нижньосульський» та заказника «Сулинський» (межі Полтавської та Черкаської областей), що вказувало про систематичне браконьєрство в даному регіоні. Повідомлення про браконьєрство були опрацьовані правоохоронцями Служби безпеки України та проведена відповідна робота з припинення цього беззаконня. Виявилось, що ті, хто повинні були охороняти рибні ресурси,самі стали браконьєрами з великої літери.

blank

blank

До речі, охоронні зобов’язання по Сулинському заказнику покладенні на місцеві адміністрації та Полтавський рибоохоронний патруль, повідомляє Екологічна інспекція Черкас.

blank

blank

В ході оперативного відпрацювання працівниками Служби безпеки України та Держекоінспекції Центрального округу вилучено у працівників Управління Держрибагенства у Полтавській області (Полтавський рибоохоронний патруль) більше 400 сіток різних видів та різних розмірів, мішки з поплавками, автомобіль марки УАЗ, два човни Прогрес під моторами 80 та 100 кінських сил. Виловлену рибу різних видів. Шкода завдана природно-заповідному фонду склала 387 тисяч 998 грн.

Geplaatst door Екологічна Інспекція Черкаси op Maandag 8 april 2019

Уявіть скільки б ще загинуло риби, якби ці сітки потрапили та використовувались в подальшому на водоймах. Тому, спільна системна робота з правоохоронними органами дала результат спрямований на збереження водного живого біорізноманіття в заказнику.

blank

Системна робота триває.

blank

Довідково:

Сулинський ландшафтний заказник — природоохоронна територія загальнодержавного значення. Заказник створено на території Чорнобаївського району Черкаської області та Глобинського району Полтавської області, у пригирловій частині річки Сули.

Geplaatst door Екологічна Інспекція Черкаси op Maandag 8 april 2019

Заказник являє собою один з найбагатших за видовим складом флори і фауни водно-болотних комплексів центральної України. Є основним на Кременчуцькому водосховищі нерестовищем, місцем нагулу і зимівлі різноманітних видів риб: щуки, коропа, ляща, синця, судака тощо.

Місце гніздування та відпочинку багатьох видів перелітних птахів, серед яких: чапля жовта, реготун чорноголовий, лежень, кулик-сорока, ходуличник, дерихвіст степовий, які занесені до Червоної книги України.