Відповідні кошти виділяються в рамках міської програми підтримки об’єднань  співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ, асоціацій ОСББ) у м. Черкаси  «Формування відповідального власника житла», яка діє вже десятий рік поспіль.

Як інформує начальник відділу сприяння ОСББ департаменту житлово-комунального комплексу Черкаської міської ради Оксана Прітченко, крім співфінансування капітальних ремонтів будинків ОСББ, програмою передбачене відшкодування суми відсотків за користування кредитними коштами, залученими ОСББ на здійснення енергозберігаючих заходів.

За її словами, розмір відшкодування відсотків за надані ОСББ кредитно-фінансовими установами кредити становить 100% відсоткової ставки, передбаченої кредитною угодою.

Відшкодування здійснюється строком не більше 1-го року з початку дії кредитного договору.

Загалом на відшкодування відсотків за кредитами у  2018 році у міському бюджеті передбачено 383,167 тис. грн.

Основні умови та пропорції  співфінансування ОСББ, передбаченні програмою:

Протягом одного бюджетного періоду розглядається та може бути задоволене одне звернення ОСББ, асоціації ОСББ щодо виділення коштів для співфінансування капітального ремонту у будинку (це обмеження не стосується звернень щодо капітального ремонту ліфтів).

Здійснення капітального ремонту житлового фонду ОСББ передбачає дольову участь ОСББ, міського бюджету та можливість залучення інших джерел фінансування, в тому числі кредитів банків, участі у Державній цільовій економічній програмі енергоефективності і розвитку сфери виробництва енергоносіїв з відновлюваних джерел енергії та альтернативних видів палива на відповідні роки (далі – Державна програма), обласних та міжнародних програм.

Виділення коштів на встановлення індивідуальних теплових пунктів, приладів обліку ресурсів, ремонт покрівлі, модернізацію внутрішньобудинкових мереж та систем,  улаштування електроощадного освітлення місць загального користування, тощо, – проводиться на умовах співфінансування, а саме:

– для ОСББ, які звернулися вперше:
60% від загальної вартості робіт – кошти міського бюджету,
40% – кошти ОСББ, інші залучені кошти;

– для решти звернень:
40% від загальної вартості робіт – кошти міського бюджету,
60% – кошти ОСББ, інші залучені кошти;

Виділення коштів з міського бюджету на впровадження енергоефективних заходів – утеплення стін, заміну вікон та дверей в місцях загального користування, – проводиться для ОСББ, асоціацій ОСББ на умовах співфінансування, а саме:

40 % від загальної вартості робіт – кошти міського бюджету,
60 % – кошти ОСББ, асоціації ОСББ, інші залучені кошти;

Виділення коштів з міського бюджету на утеплення стін проводиться для ОСББ, асоціацій ОСББ за умови залучення кредитів державних банків з метою  участі у Державній програмі.

Виділення коштів з міського бюджету на капітальний ремонт ліфтів у будинках ОСББ проводиться на умовах співфінансування, а саме:

70% від загальної вартості робіт – кошти міського бюджету,
30% – кошти ОСББ, інші залучені кошти.

Кількість звернень щодо капітального ремонту ліфтів не обмежується.

Звернення щодо капітального ремонту ліфтів не позбавляє ОСББ права скористатися умовами співфінансування, передбаченими для першого звернення на виконання інших видів капітального ремонту житлових будинків, згідно з цією програмою.