Сьогодні центр міста Черкаси понад годину був паралізований. Прихильники міського голови Анатолія Бондаренка пікетували обласну прокуратуру. Як повідомляли організатори, захід був організований містянами, що виступають проти корупції у прокуратурі. Утім, більшість пікетувальників виявилася прихильниками або ж партійцями трьох політичних сил – “Батьківщини”, “Свободи” та “Нацкорпусу”. Велику частину їх організовано звезли автобусами з навколишніх районів.

У своїх промовах пікетувальники звинувачували обласного прокурора Сергія Овчаренка, що він “спричинив колапс у місті” та … збирається іти в мери Черкас.

blank

“Кримінальні справи не розслідуються. Досі невідоми, хто вбив депутата Бінусова, поргабував будинок депутата Карася. Не розслідують факт фальсифікації виборів до обласної ради. Натомість представників політичних сил, наближених до міського голови, постійно лякають кримінальними провадженнями”, – емоційно затаврував “ганьбою” правоохоронців екс-заступник мера, а нині  керівник комунального підприємства “Черкасиінвестбуд” Геннадій Шевченко.

blank

Нинішній заступник Бондаренка Юрій Ботнар заявив, що на наступній сесії обласної ради він порушуватиме питання про відставку прокурора.

“Чому прокурор, якого призначили попри бажання більшості черкащан, надає оцінку діям міського голови, якого обирає громада. Вважаю, що це початок його передвиборчої кампанії”, – вирішив Ботнар.

blank

Додав креативу до акції нацкорпусівець Дмитро Кухарчук, який приніс під прокуратуру мішок з качанами кукурудзи.

За його словами, на Жашківщині відбувається рейдерське захоплення земель одним із депутатів обласної ради під “кришуванням” Овчаренка. І додав, що прокуратура раптом згадала про його старі кримінальні справи.

“15 хвилин тому мені подзвонив мій адвокат і сказав, що мені мають вручати підозру по старій справі”, – сказав Кухарчук, в очевидь, маючи на увазі справи про залякування і побиття депутатів Черкаської міськради на сесії на початку року, коли невідомі люди в камуфляжах заблокували сесію, вимагаючи негайного прийняття бюджету міста.

blank

Власне сам прокурор не злякався мітингарів та намагався відповісти на запитання, проте через взаємообрази, крик та відключений мікрофон, йому це не вдалося.

“На відміну від декого, я не ховався й вийшов до учасників мітингу. На жаль, організатори мітингу не дали мені змоги поспілкуватись з людьми й вимкнули мікрофон після перших незручних запитань про незадеклароване майно. А розказати людям мені було що. Запевняю громаду, що незважаючи на тиск, який здійснюється на прокуратуру, всі справи будуть доведені до суду, а корупціонери притягнуті до відповідальності”, – згодом прокоментував у “Фейсбуці”.

blank

Прикметно, що чи не третину пікетувальників, тобто пересічних містян, складали топ-чиновники міської ради: заступники міського голови Ігор Коломоєць та Юрій Ботнар, секретар міської ради Ярослав Нищик, очільник комунального ЧЕЛУАШу Олексій Мельник, головний освітянин Черкас Сергій Воронов, керівниця КП кінотеатр “Україна” Валентина Слуцька, головний спеціаліст департаменту охорони здоров‘я міської ради Любов Майборода, тощо. А також депутати міської та обласної рад, члени міськвиконкому… Цікаво, якщо, не дай Боже, в місті насправді виникла б надзвичайна ситуація, хто б відповідав?..

blank

Проте, чи не найбільш постраждалими у результаті акції виявилися саме пересічні жителі Черкас. Бо у самісінькому центрі міста протягом кількох годин зупинилися тролейбуси, а маршрутки змушені були по кілька кварталів об’їжджати пікетувальників, які обіцяють сьогоднішнім пікетуванням не зупинитися та анонсують подальші акції.

Тож Черкаси – готуйсь, бо мер і його команда вирушили на вибори, і тепер вони займатимуться переважно пікетами, а не снігом-дощем-ремонтом-водою.

Варвара Горова