У Черкасах не буде жодної московської церкви. Про це у відеозверненні заявив міський голова Анатолій Бондаренко.

Так, за його словами на сайті так званої московської церкви з’явилось відео, де один із священиків звинувачує Бондаренка в тому, що збори громади щодо церкви у парку Хіміків були незаконними. І придумали байку про батальйон “Перлина” з чиновників міської ради.

“Я скажу так, якби був живий колишній владика Софроній, то в Черкасах церкви б стали українськими, так як зробив у Смілі його рідний брат. І наше завдання допомогти громаді це зробити. Знаєте, сьогодні знов були похорони військових, і знов я не побачив жодного священика московського патріархату. Натомість єдине їхнє бажання – це зберегти свої приходи. Тому я скажу так “батальйон “Перлина” вичистить всю вашу нечисть до останнього. Я особисто з сьогоднішнього дня беру на себе зобов’язання очолити цю боротьбу проти вас, проти московських агентів, які прикрившись рясою збирають кошти з наших громадян. ” – повідомив Бондаренко.

Анатолій Бондаренко також зазначив, що частина московських церков побудована незаконно та без дозвільних документів.

“Але це ж будували не ви, це будував покійний владика Софроній, який був патріотом України. І, повторюсь, якби він був живий, то вся єпархія в уже була українською і казала що Путін бандит, що Кирило освячує російські ракети які вбивають наших дітей. Тому готуйтеся, у Черкасах не буде московських попів і в Черкасах молитимуться українською мовою”, – зазначив очільник міста.