У Черкасах у сквері «Юність» презентували фотопроєкт «Вишиванкова родина Черкас». Перед Днем вишиванки департамент освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради організува емоційну «вишиванкову» фотосесію для містян, які роблять значний внесок у нашу спільну Перемогу. Інформує пресслужба Черкаської міської ради.

blank

Учасниками фотопроєкту стали освітяни, актори, журналісти, зооволонтери, співаки, лікарі, які з початком повномасштабного вторгнення росії перекваліфікувалися у волонтерів і кожен день працюють заради наближення перемоги.

Директори шкіл стали дбайливими господинями, які прихистили біженців у класах, де донедавна ще лунав дитячий сміх, кухарі, які раніше готували лише для учнів – днями і ночами невпинно готували їжу і для переселенців, і для військових, спортсмени, які мужньо піднялись та пішли воювати, журналісти, які стали волонтерами, та врешті решт переселенці, які ще місяць тому тікали від пострілів – оговтались та почали працювати уже в нашому місті…

Кожен із учасників фотопроєкту перетворився на ошатного гарно вбраного пана та панянку й на декілька годин зміг забути про війну, аби привітати всіх черкасців із Всесвітнім днем вишиванки та показати справжню українську красу, яку жоден ворог не зміг знищити та стерти з нашої пам’яті.

«Зараз свої «довоєнні» професії учасники фотопроєкту майже забули, проте щоденно ми бачимо той внесок і ту важку моральну та фізичну працю, яку вони роблять задля наближення нашої перемоги. Ця емоційна фотосесія – подарунок від міської влади. Сьогодні, у Всесвітній день вишиванки, ці портрети зможе побачить усе місто. Переконана, що ці фото, які вони потім отримають у подарунок, стануть не лише справжнім оберегом їхніх родин, але й стануть сімейними реліквіями, які вони зможуть передавати з покоління в покоління, як символ нашої незламності та Перемоги», – зазначає заступниця міського голови Анастасія Чубіна.

blank

Оглянув фотовиставку та привітав її учасників з Днем вишиванки міський голова Анатолій Бондаренко.

«Українська вишиванка – це спадок нашої нації, наша етнічна культура, сила й оберіг нашого народу. Сьогодні ми переживаємо часи, коли російські окупанти хочуть знищити нашу ідентичність та зламати наш дух. І саме це кожної хвилинки захищають і відстоюють наші мужні військові. Під час війни важливі всі фронти: військовий, інформаційний, волонтерський, економічний… Аби нагадати про людей, які об’єднали навколо себе однодумців у ці складні часи, які змінили діяльність, які працюють на межі можливостей, щоб наша перемога ставала все ближчою – у сквері «Юність» сьогодні демонструють проєкт «Вишиванкова родина Черкас». Наразі тут 13 полотен, на кожному з них – портрети людей, які вдень і вночі допомагають нашим воїнам та підтримують переселенців. Усі вони – неймовірні, люди, які надихають і на яких хочеться рівнятися. Дякую кожному, хто щодня роблять свій внесок у перемогу, а нашим Збройним Силам України, поліції, нашій територіальній обороні за те, що ми маємо можливість проводити подібні заходи», – зазначає міський голова.

blank

blank