Соломяні автентичні прикраси, мережані воєнні артефакти та котики-муркотики. Таке незвичне поєднання мистецьких витворів народної майстрині України, черкаської лялькарки Альони Корнієнко експонується в обласному краєзнавчому музеї. Виставка святкова, бо, відвідавши її, одразу поринаєш у магічну красу Різдва, розповіла Суспільному наукова співробітниця музею Тетяна Григоренко.

“Чого тут тільки не побачиш: Вифлеємську зірку, колядників, козу, розписані українські хати, зайчика, красуню-паву, сову, оленя, райських пташок, чудових різноколірних котиків. Найбільше мене зачарували три речі. Чудові Вифлеємські зірки з колядниками чи україночками-ангелятками, різдвяні прикраси у формі яйця з мереживними краями й намальованими посередині дітками, а також гарнюні хатинки. Поза рахунком – всі коти”, — прокоментувала Тетяна Григоренко.

За словами Тетяни Григоренко, це перша персональна виставка лялькарки. Альона Корнієнко власноруч виготовляє ляльки, різдвяні іграшки, святкові прикраси.

“На запитання, чому віддає перевагу – лялькам чи різдвяним іграшкам, майстриня не змогла відповісти однозначно. Подобається створювати як ляльки, так і святкові прикраси. В них вона вкладає всі свої почуття і красу довколишнього світу”, — розповіла пані Тетяна.

Різдвяні прикраси майстриня виготовляє з натуральних матеріалів.

“Техніки та матеріали, з яких виготовляються прикраси, різні: ґрунтована тканина, дерево, кукурудзяна солома. Саме з соломи прикраси настільки автентичні, що ніби переносять нас у далекі часи наших слов’янських пращурів”, — прокоментувала наукова співробітниця музею.

За словами пані Тетяни, іграшки майстрині в пошані. 2022 року мали попит прикраси на українську тематику: мальовничі українські хатки, різдвяні зірки з дітками та котики-муркотики.

Майстриня об’єднує різдвяні прикраси в тематичні групи: “До вас потрапляє одразу ціла ватага колядників з самісінькою козою. А поряд може опинитися композиція «Сон», куди увійшли два коти, дитинка й місяць”.

На виставці також представлені воєнні артефакти, розписані Альоною Корнієнко для аукціону, який проводять волонтери на підтримку ЗСУ.

“Участь майстрині-лялькарки у нашому проєкті «Намалюємо Перемогу» дала можливість запросити її до музею зі своїми різдвяними прикрасами. На так званому «цинку» ви побачите веселих колядників зі звіздою та козою. А на гільзах калібру 30 міліметрів — українську хату, лелеку та стежку, що веде до рідного дому. Тому так і хочеться сказати: «Все буде Україна!»”, — прокоментувала Тетяна Григоренко.

Виставку різдвяних та новорічних прикрас народної майстрині України, лялькарки Альони Корнієнко офіційно відкриють 3 січня. Експозиція у вестибюлі музею працюватиме протягом новорічних свят.