Списати будинки з балансів КП «Соснівська СУБ» і КП «Придніпровська СУБ» пропонує депутат Черкаської міської ради від Партії вільних демократів Олександр Згіблов. Ця процедура має бути завершена вже до кінця року. Відповідний проект рішення міської ради зареєстрував депутат. Повідомляють у прес-службі Партії вільних демократів.

—  Це спільний проект депутатського корпусу і «Асоціації ОСББ Черкаси». Суть в тому, що в Черкасах податки до міського бюджету сплачують всі містяни, а з міського бюджету капітальні ремонту на 100% фінансуються в окремо взятих будинках з міського бюджету. Виникає така собі соціальна несправедливість. 90% будинків не фінансуються взагалі, хоча їхні мешканці платять податки, а в будинках ОСББ фінансування відбувається за формулою 30 на 70%., — розповів Олександр ЗГІБЛОВ.

Зняття з балансу СУБів житлових будинків вирішує одразу два питання. Перше. Припиняється хаотичне фінансування житлових будинків за механізмом «чий депутат по округу більш вхожий в кабінет мера». Друге. Містянам дається час, щоб вони визначилися: вони створюють ОССБ (і претендують на спів фінансування за Програмою підтримки ОСББ) чи передають свої будинки в управління управляючим компаніям.

— Таких компаній в Черкасах створено уже більше 10 штук. Вони відкривалися ще два-три роки тому. Нині Верховна Рада і Кабінет Міністрів чітко сказали: будинки треба списати з балансів. Ці рішення уже прийняті у Львові і Рівному. Черкаси, як завжди пасуть задніх, — зазначив Олександр Згіблов.

На його переконання, меру Черкас Анатолію Бондаренку вигідніше залишити все як є, підтяти тарифи на квартплату і годувати дотаціями СУби, де працюють його люди і отримують зарплату у понад 20 тис. грн.