Басейн на базі гімназії імені Скляренка, на який багато років чекали золотонісці і будівництво якого зрештою завершилося у 2021 році, з 16 травня розпочав надання своїх послуг для усіх бажаючих. Басейн перебуває на балансі Золотоніської ДЮСШ, проте остання наразі не функціонує. Відповідно, секція з плавання, яка працювала під час навчального року, теж призупинила свою діяльність. Пише сайт zoloto.city.

blank

У скільки золотонісцям обійдеться поплавати годинку-іншу

Басейн буде працювати винятково для приватних відвідувань. Тарифи для містян встановлювалися відповідно до рішення виконавчого комітету Золотоніської міської ради від 11 травня.

Щоб один раз відвідати басейн, повнолітній житель Золотоніської громади повинен буде сплатити 50 гривень за годину свого перебування на локації. Водночас для дітей цей цінник буде в два з половиною рази менший, тобто лише 20 гривень за змогу цілу годину займатися плаванням.

Для жителів інших територіальних громад вартість дещо різниться: так для дітей 30 гривень за годину, а дорослим – вже удвічі більше, аніж аналогічній категорії людей з нашої громади – 100 гривень.

Також передбачили можливість придбання абонементу. Так для золотонісців відвідування басейну двічі на тиждень по 1 годині протягом місяця обійдеться у 130 гривень для дітей і 350 для дорослих. Водночас для приїжджих плавців – 200 і 700 гривень дітям та дорослим відповідно.

Попередній запис у групи плавання відбувається у приміщені басейну за адресою: вулиця Черкаська 54, з 12:00 до 14:00 у дні 17 і 18 травня.

За яких умов можна буде відвідувати басейн

Як розповів директор Золотоніської ДЮСШ Олександр Шевченко, для відвідин басейну людині потрібно буде неодмінно отримати довідку від дерматолога, яка підтверджуватиме відсутність абияких хвороб та потенційної небезпеки для інших користувачів. Наразі ще тривають консультації з медичними працівниками щодо регулярності поновлення цієї довідки.

Також пан Олександр зазначає, що діти зможуть відвідати локацію винятково під наглядом батьків. Немає батьків – немає плавання. Адже саме їм належить наглядати за своїм чадом, контролювати його і, відповідно, нести відповідальність. Тобто, скажімо, якщо дитина плавати вміє кепсько, а ви притягнули її у басейн, впустили у воду і пішли теревенити по телефону, безсумнівно, обговорюючи нагальні питання державного рівня – відповідальність у разі надзвичайної ситуації ляже виключно на ваші плечі!!!

Будьте відповідальними і обов’язковими!

Користь для здоров’я

Зауважимо, що плавання – це чи не найкращий вид спорту, який не дає зайвого навантаження на наше тіло, проте одночасно з тим, коли людина плаває, у неї задіяні ледь не всі групи м’язів. Заняття таким спортом покращують кардіо-показники, роботу серця зокрема, розвивають плечі, спину тощо.

 Тому відкриття басейну у Золотоноші – дуже важливе, оскільки коли раніше такий заклад був лише за тридев’ять земель і далеко не кожен міг собі дозволити регулярні поїздки, золотоніські дітлахи не мали нагоди звикати до спортивного способу проведення дозвілля – і життя загалом – змалечку.

Історична ремарка

Принагідно нагадаємо, що після кількох років фактичного замороженого будівництва, у жовтні 2021 року президент Володимир Зеленський офіційно відкрив басейн, який зрештою завершили у межах програми «Велике будівництво». Зі слів тодішнього Золотоніського міського голови (наразі – народний депутат України по ОВО №197) Віталія Войцехівського, з якими він звернувся до президента у тому ж таки 2021, об’єкт був готовий на 80%. Із залишком власне і допомогла держава.

На засіданні конгресу місцевих та регіональних влад 30 вересня 2021, Віталій Войцехівський наголосив, що відкриття басейну вже незабаром і він запрошує пана президента відвідати локацію. 20 жовтня візит глави держави відбувся і золотоніський басейн розпочав фінальну підготовку до відкриття для відвідувачів (набір персоналу та таке інше). Також важливо, що басейн було збудовано з інклюзивною складовою, як і відкритий у той же час інклюзивний майданчик, який відвідала (прибувши разом з президентом) перша леді Олена Зеленська.