За процесуального керівництва прокурорів Золотоніської окружної прокуратури засуджено двох жителів Золотоніського району, які систематично не сплачували  аліменти на утримання своїх неповнолітніх дітей (ч. 1 ст. 164 КК України). Про це інформує пресслужба обласної прокуратури.

В одному випадку прокурор у суді довів, що горе-батько не сплачував аліменти на утримання своєї неповнолітньої дитини, що призвело до заборгованості у сумі понад 100 тисяч гривень.

Суд визнав чоловіка винним у вчиненні кримінального правопорушення та призначив реальну міру покарання у вигляді 1 року обмеження волі.

В іншому випадку, суд звільнив обвинуваченого від відбування покарання з випробуванням строком на 3 роки та поклав на нього обов’язки, визначені статтею 76 КК України.

Таким чином засуджений протягом іспитового строку зобов’язаний офіційно працевлаштуватися, а з його заробітної плати будуть утримуватися аліменти на неповнолітню дитину.

У разі невиконання вказаного обов’язку, останній може бути направлений для реального відбування покарання, призначеного судом.

Досудове розслідування в кримінальних провадженнях здійснювали слідчі Золотоніського РВП ГУНП в Черкаській області.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.