Одним із вагомих чинників, що знімає напругу на ринку праці й забезпечує тимчасову зайнятість громадян, є оплачувані громадські роботи. У Законі України «Про зайнятість населення» прописано, що такими вважаються роботи, які мають суспільно корисну спрямованість, відповідають потребам регіону й сприяють його соціальному розвитку. Завдяки злагодженій співпраці Драбівської районної філії Черкаського обласного центру зайнятості з головами сільських та селищних рад впродовж десяти місяців поточного року укладено 17 договорів на організацію та проведення громадських робіт. Таким чином, до тимчасової зайнятості залучено 210 безробітних.

Добрим прикладом залучення мешканців села до впорядкування території населеного пункту може слугувати співпраця районної філії з Михайлівською сільською радою.

Днями, під час робочої зустрічі провідного фахівця сектору взаємодії з роботодавцями Сергія Школи з головою Михайлівської сільської ради Андрієм Донцем, було обговорено поточні питання щодо організації тимчасової зайнятості жителів села та напрацьовано попередні домовленості щодо проведення громадських робіт у наступному році.

«Згідно з укладеним договором, оплачувані громадські роботи на території сільської ради проводяться з благоустрою та озеленення населених пунктів, упорядкування об’єктів культурної та історичної спадщини, спортивних майданчиків, кладовищ, братських могил та інших військових поховань. Для організації та проведення громадських робіт Михайлівською сільською радою з початку 2018 року використано коштів у сумі 31,1 тис. грн.», – зазначає Сергій Школа.

Андрій Донець, в свою чергу, відмічає, що завдяки співпраці з районною філією ОЦЗ у питаннях організації проведення громадських робіт, залучаються додаткові робочі руки до багатьох життєво важливих робіт у селі.

Драбівська районна філія ОЦЗ