Народні депутати схвалили заяву Верховної Ради України у зв’язку з сьомою річницею початку Євромайдану та подій Революції Гідності. Відповідний проєкт постанови №2739 підтримали 295 народних депутатів, передає Укрінформ.

«Схвалення заяви є необхідним для надання політичної оцінки подіям Євромайдану, Революції Гідності та їхнім наслідкам. Зокрема, надається оцінка діям Віктора Януковича, міліцейських підрозділів «Беркут» та іншим особам і організаціям, які вчиняли протиправні дії»,- йдеться у пояснювальній записці.

У документі також ідеться про те, що розслідування злочинів, скоєних під час Революції Гідності має бути завершене проведене ефективно; винуватці мають постати перед судом та в ході справедливого та неупередженого процесу притягнуті до відповідальності.

Верховна Рада у заяві наголошує, що акти приниження людської гідності, які відбувалися на Майдані Незалежності у Києві, а так само в інших місцях столиці та різних населених пунктах по всій державі, не мають повторитися.

«Україна заплатила надто високу ціну за звільнення від диктатури і свій цивілізаційний вибір — бути частиною Європи. Герої Небесної Сотні — українці та іноземці, віддали життя під час Революції Гідності, захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України. Пам’ять про їхній героїчний чин є частиною історії національного державотворення», – йдеться у заяві.

Серед нардепів-мажоритарників Черкащини “За” голосували Олексій Арсенюк, Андрій Стріхарський, Сергій Рудик, Любов Шпак. Був відсутній на засіданні Сергій Нагорняк. Не голосував Антон Яценко. Окрім того голосували “За” Роксолана Підласа, Артем Нагаєвський, Ірина Геращенко.