Міські заклади охорони здоров`я Черкас можуть опинитися у непростій ситуації через медичну реформу. Адже вона може потягти за собою скорочення і оптимізації. Про це йшлося на нараді, яку провів міський голова Черкас Анатолій Бондаренко.

Як повідомив директор департаменту охорони здоров`я та медичних послуг Олег Стадник, нині ці процеси особливо відчутні у роботі обласних лікувальних закладів.

«Лише обласна лікарня скоротила перші 20 працюючих у фізіотерапевтичних відділеннях. У нас теж непроста ситуація. Ми зараз працюємо над міською бюджетною програмою підтримки фізіотерапевтичних відділень, в нас їх 10. Якщо не буде підтримки, ми теж будемо робити оптимізації, скорочення.

Також існує проблема із 20 нашими медпрацівниками, які працюють у міському військкоматі: проводять обстеження допризовників і на час призовної кампанії. Їм за пролікований випадок ніхто платити не буде, тому що це просто огляд, і виникає питання: хто платитиме їм заробітну плату?

Зараз розпочався процес укладання угод з Національною службою здоров`я на 57 видів медичних послуг. У разі, якщо Національна служба здоров`я відмовиться від укладання угод, а відповідно, з 1 квітня не буде фінансування, то теж буде непроста ситуація. Хоча ми забезпечили максимальну підтримку нашим закладам від міської влади: взяли на себе всі затрати на компослуги і частину заробітної плати. А ось в обласних закладах охорони здоров`я процес оптимізації більш помітний, тому що вони не отримали такої підтримки від обласної влади, як міські отримали від Черкаської міської влади», – говорить головний медик міста Черкаси.

Міський голова Анатолій Бондаренко запевнив, що міська влада робитиме усе можливе для того, щоб максимально забезпечити роботою медпрацівників, а містян – медичними послугами.

«Ми повинні зрозуміти, який нам потрібен ресурс до кінця року, щоб забезпечити надання послуг, які не враховані національною службою здоров’я. Тому доручаю провести необхідні обрахунки і підготувати відповідні проєкти рішень на сесію», – зазначив міський голова Анатолій Бондаренко.