Сьогодні у Смілі заплановані радикальні методи впливу на ситуацію, пов’язану вже не із забезпеченням городян теплом (за вказівкою Президента Порошенка всі котельні почали його подачу) а з тією ціною, яку доведеться сплачувати місту за це довгоочікуване опалення.

Про це повідомляє видання “Прочерк”.

Ця ціна досі залишається невизначеною. За словами голови громадської організації «Територія гідності» Анатолія Терещенка, який сьогодні вийшов до смілян перед міськвиконкомом, важливо виключити будь-яку спробу перекласти борги «Енергоінвесту» на міський бюджет, що стане справжнім зашморгом, а містяни залишаться заручниками тих, хто маніпулює цінами на тепло.

blank

На сьогодні ж оголошено перекриття доріг для автотранспорту з трьох головних напрямків в’їзду до Сміли: Києва, Черкас та Кам’янки. Під стінами ж самої Смілянської міськради з’явилися покришки, що свідчить про те, що обстановка у місті загострюється.

Нагадаємо, через те, що “Нафтогаз” досі зволікає із укладанням договору із смілянським комунальним підприємством на постачання газу для котелень, вважається, що сміляни газ… крадуть. Тобто платити за цей невизначений термін доведеться за подвійним тарифом.

Нагадаємо, минулого тижня під головуванням Президента України пройшло засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, де Порошенко дав доручення підключити тепло, а вже потім розбиратись, куди поділись кошти, що містяни сплатили за послугу у попередні роки.

Зауважимо, що мова йде про 86 мільйонів гривень боргу, які “зникли” з рахунків приватного теплопостачальника “Смілаенергоінвест”. З цією компанією, без ліцензій і без допусків, “Нафтогаз” заключив договір у 2010 році. За цей час діяльність підприємства обросла низкою кримінальних справ, а її власника пов’язують із відомим олігархом Дмитром Фірташем. До речі, та ж компанія постачала тепло і в такій же “проблемній” Шепетівці.

Утім, попри очевидність кримінальних схем, розслідування затягується, а борг приватника уряд і “Нафтогаз” намагаються повісити на бюджет Сміли, на що категорично не погоджуються люди, і, власне, через що і протестують, адже місто створило власне підприємство і прагне, аби котельні, що є комунальною власністю, передали йому.