Через бездощовий період на Черкащині відбувається подальше поступове зменшення водності річок. У серпні середньомісячні витрати води були менше 50% норми. Повідомив начальник Черкаського обласного гідрометцентру Віталій Постригань.

Так, на р. Тясмин (гідропост Велика Яблунівка) у серпні рівень води за 60-річний період спостережень був найнижчим і становив лише 145 см.

На р. Супій (гідропост Піщане) рівень води знизився до позначки 94 см, що лише на 2 см вище найнижчого за 36 років спостережень (1983-2019 рр.), який було зафіксовано у вересні 2016 року.

На р. Гнилий Тікич (ГП Лисянка) рівень води становив 268 см, що лише на 3 см вище мінімального рівня більш як 71 років спостережень, який був зафіксований у вересні 2001 року.

На р. Рось було зафіксовано складну гідрологічну ситуацію. Водність Росі підтримувалася на рівні 20-40% серпневої норми. У створі гідрологічного поста Корсунь-Шевченківський (нижня течія річки Рось) – середня місячна витрата води дорівнювала 21% серпневої норми та становила 2,64 м3/с, що є близьким значенням до мінімального за весь період спостережень (2,44 м3/с). Варто додати, що у створі цього поста водність зменшилася впродовж серпня на 37%.

Спекотна сонячна погода у поєднанні із забрудненням поверхневої води азотними та фосфорними сполуками сприяла інтенсивному розмноженню синьо-зелених водоростей. При їх відмиранні та на окисно-відновні реакції, що відбуваються у воді, витрачається кисень. Зниження кисню до концентрації менше 4 мг/м3 у поєднанні з високою температурою води ˃25ºС, та її хімічним забрудненням, може призвести до замору риби, що і спостерігалося на р. Рось у червні та у р. Дніпро у серпні цього ж року.