Київський апеляційний господарський суд вшосте не затвердив проект мирових угод на між ПАТ “Черкасиобленерго” та ПАТ “Азот”. Слухання справи мало відбутися 20 червня, проте було перенесено через самовідвід одного із членів колегії суддів. Попередні слухання не відбулися через одноденні хвороби або відпустки членів колегії.

Як зазначив керівник підприємства Олег Самчук, “Черкасиобленерго” через зволікання судів може знову опинитися на межі банкрутства. Як це було останні кілька років, коли енергетики не отримували місяцями заробітні плати та готові були звільнятися.

“Мирові угоди, необхідні для функціонування двох найбільших бюджетоутворюючих підприємств -“Черкасиобленерго” та “Азоту” були розроблені ще влітку 2017 року. Проте їх затвердженню перешкоджають у Фонді держмайна ту НАБУ. Дійшло до того, що мені о очі кажуть: “ви граєтесь з вогнем”, натякаючи, що можу втратити посаду”. – зазначив Самчук.

Підтримує позицію енергетиків і обласна влада.

“Єдина і правильна позиція – це підписання мирових угод, які два підприємства напрацювали спільно. – вважає заступник голови Черкаської ОДА Сергій Овчаренко. – Борги “Азоту” мають бути рекструктуризовані та поступови випдлачуватися. Без мирових угод вже наразі недоотримана вигода становить мільйони”.

У цей же час працівники “Черкасиобленерго” продовжують відстоювати своє підприємство у суді та на мітингах. Два дні тому, вимагаючи справедливого рішення суду понад 400 працівників підприємства з усіх районів області приїхали до Києва. 70 з них ночували у приміщенні суду.

“20 червня ми вже не вперше поїхали до апеляційного суду. Засідання було назначене на 17 годину вечора, колектив дружно зібрався і вирішив взяти участь у засіданні, так як це питання дуже важливо для нашого підприємства і в цілому для всієї області. Ми готові їздити і надалі, відстоюючи позицію колективу” – розповіла працівниця Черкаського міського РЕМу Марія Гева.

Нагадаємо, проект мирових угод між ПАТ “Черкасиобленерго” та ПАТ “Азот” обговорюються більше року. В червні 2017-го проект вже був узгоджений між представниками Товариства, ФДМУ, ПАТ “Азот” з залученням голови Черкаської ОДА та народних депутатів від Черкащини. Реструктуризація заборгованості на оплату 9,4 млн грн  щомісячно впродовж десяти років. На той час розрахунки велися від суми заборгованості у 1 млрд  200 млн грн. Керівництво ПАТ “Азот” пішло на поступки та погодило реструктуризацію на всю суму заборгованості, що складає 1 млрд 700 млн грн, відповідно до побажань представників ДП “Енергоринок”. А також  вдалося досягти зменшення терміну сплати до 7,5 років. Тобто, ті ж самі 9,4 млн грн щомісячно впродовж двох років,  до 2020. З 2020 року по 22 млн грн  щомісячно і в кінці семирічного терміну сплати по 32 млн грн щомісячно по сплаті заборгованості, плюс 100% оплати за товарну продукцію.  Якби мирові угоди були підписані ще в липні 2017 року,  наразі ПАТ “Черкасиобленерго”  могло б отримати більше 120 млн грн від існуючої  заборгованості ПАТ “Азот”.