У зв’язку з надвичайною пожежною небезпекою, що утримується в Черкаській області, лісівники просять відмовитися від відвідування лісів і лісопаркових зон. Про це повідомляє прес-служба Черкаського обласного управління лісового та мисливського господарства.

Наразі на Черкащині в лісах області утримується висока (4 клас) та надзвичайна (5 класу) пожежна небезпека. Тому відповідно до розпорядження Черкаської облдержадміністрації №71 від 09.02.2017 р. під час надзвичайної пожежної небезпеки діє заборона відвідування громадянами лісів та в’їзду до зелених масивів транспортних засобів. Заборона діє для всіх, окрім працівників державної лісової охорони.

У зв’язку з цим, непланові дороги перекриті шлагбаумами та встановлені заборонні знаки на в’їзд у ліс, оскільки основною причиною виникнення лісових пожеж є людська необережність чи недбалість.

Нагадуємо, що відповідно до чинного законодавства, за пошкодження лісу громадяни можуть сплатити штраф від 170 грн до 340 грн, а посадові осіби – від 850 грн до 1190 грн.

Лісівники закликають у разі виявлення загорання, терміново повідомити обласне управління за телефоном (0472) 37-00-72 або 101 та за можливості загасити невелике загорання землею, піском чи гіллям.