Більше 300 активістів РПЛ з нашої області взяли участь у мітингу під стінами Кабміну. А всього до акції протесту в столиці долучилися майже 5 тисяч радикалів з усієї України.

Голова Черкаської обласної організації РПЛ Іван Полудень так прокоментував протестну акцію в Києві:

– Люди не можуть виживати на сучасні зарплати та пенсії, навіть на ліки не вистачає, а тут ще й комуналку за космічними цінами доведеться платити після підвищення урядом ціни на газ для населення. Знаю сімейну пару з Ватутіного, яка розлучилася, проживши 40 років разом, задля того, щоб отримати субсидію. Інакше, – родина не зможе платити за драконівськими цінами за коммуналку. До того ж чоловік має інвалідність і практично всю свою мізерну пенсію тратить на ліки…

– Хіба це нормальна політика держави? – обурюється очільник радикалів Черкащини. – Це просто знущання над людьми. Наступного року уряд планує підняти мінімальну зарплату на 12 %, а вже зараз із 1-го листопада підняв тарифи на газ майже на чверть, а слідом за цим – на гарячу воду і опалення. Тобто однією рукою пропонує людині 450 додаткових гривень через кілька місяців, а іншою – вже сьогодні витягує у неї з гаманця у два рази більше. Влада розповідає, що за газ треба платити європейську ціну, при цьому забуває дати нашим громадянам такі ж достойні європейські зарплати і пенсії. Також лідер нашої політичної сили справедливо вимагає знизити ціну на газ і для промислових підприємств, інакше вітчизняна продукція стане не конкурентно спроможною на внутрішньому та зовнішньому ринках. Як наслідок – підприємства скорочуватимуть виробництво, а працівники отримуватимуть менші зарплати або взагалі попадуть під скорочення. І куди заведе державу та людей така політика?

“Для чого піднімати ціни на газ? Де людям брати гроші на комуналку?” – із такими запитаннями Олег Ляшко прийшов до Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана аби особисто передати йому резолюцію мітингу із вимогами протестувальників. Це, зокрема, – зниження ціни на газ, надання субсидій всім, хто їх потребує, збільшення соціальної норми споживання газу, встановлення лічильників за рахунок держави у кожній квартирі, проведення масштабної енергомодернізації… А найголовніше – підвищення зарплат і пенсій українців. Глава Кабміну пообіцяв уважно вивчити вимоги людей і дати вичерпну відповідь, що уряд може у цій ситуації зробити.

Олег Ляшко заявив, що він із своєю командою буде і надалі боротися за справедливі тарифи.