Кабінет міністрів таємно від журналістів та громадськості зібрався на засідання, на якому вирішив поки не підвищувати ціну на газ. Новий строк — до 18 жовтня.

«Наш край» неодноразово закликав Уряд схаменутися та не йти проти народу. Українцями було зібрано понад 1 мільйон підписів під час кампанії «Ні – підвищенню ціни на газ!». Понад 20 тисяч черкащан згуртували свої зусилля та долучилися до акції. Підписи було передано урядовцям, і бачимо, що їх це налякало. Кабмін призупинив ухвалення антинародного рішення. Але побоявся у цьому зізнатися.

– Питанням номер один для міністрів повинно стати збільшення видобутку українського газу, який належить всьому народові, та продавати його українцям за справедливою ціною, а не за вартістю імпортного газу, – наголошує очільник Черкаського обласного осередку «Нашого краю» Анатолій Нужний.

Стало відомо, що Кабмін залишив незмінною ціну на газ для населення до 18 жовтня. Ціна газу для населення становить 4942 гривні за тисячу кубометрів, а з урахуванням податку на додану вартість і зборів, що включають транспортування, – 6958 гривень за тисячу кубометрів.

Кабінет міністрів України продовжив дію Положення про покладення спеціальних зобов’язань на суб’єктів ринку природного газу для забезпечення суспільних інтересів у процесі функціонування ринку природного газу до 18 жовтня, тим самим залишивши незмінною ціну на газ для населення.

Нагадаємо, питання визначення ціни газу для потреб населення є предметом переговорів України з Міжнародним валютним фондом. Представники Фонду наполягають на тому, що вартість «блакитного палива» повинна вирівнятися (піднятися) до рівня імпортного паритету. На даний момент приведення ціни на газ до імпортного паритету відповідає її підвищення приблизно на 30%.

– Єдиний вихід для Уряду, діяльність якого добігає кінця, закінчити свою владну епоху без наслідків – це поставити у пріоритеті інтереси українців в процесі прийняття рішень міжнародного рівня. Тим самим, нарешті змусити європейську спільноту поважати інтереси української нації, – зазначає політик.