На Черкащині до бідних причислили себе 94,5 відсотка опитаних, до середнього класу – 5,5 відсотка. Середній клас — це коли середньомісячний дохід понад 22 тисячі гривень, вважають у переважній більшості родин.

Фахівці головного управління статистики у Черкаській області вибірково опитали членів домогосподарств щодо, того, як вони самі оцінюють рівень своєї матеріальної забезпеченості протягом останнього року. Достатнім назвали його 61,1 відсотка домогосподарств, але заощаджень робити їм не вдавалося. Низьким — 29,9 відсотка. Їм доводилося постійно відмовляти собі в найнеобхіднішому, крім харчування. А от 1,6 відсотка домогосподарств не вдавалося навіть вдосталь харчуватися.

Лише 7,4 відсотка оцінили рівень своїх доходів як такий, що було й на поточні потреби, й на заощадження.

Куди б спрямували земляки додаткові кошти, якби раптом збільшилися їхні доходи? В першу чергу на лікування та на відпочинок — так розпорядилася б понад половина опитаних.  Трохи менше  громадян купили б собі одягу та взуття. На житло потратилися б близько 40 відсотків домогосподарств. Дозволили б собі розкошелитися на їжу 34,2 відсотка.

Менше черкащан придбали б, аби гроші, побутову техніку, витратилися б на освіту, на автомобіль.  Показово, що відклали б для накопичення  лише 6,8 відсотка домогосподарств, а 4,9 вклали б у розвиток підприємництва.

Який повинен бути  сьогодні дохід «на душу», щоб принаймні не почуватися бідним? Понад 10 тисяч гривень — так відповіли майже 52 відсотки домогосподарств. Ще 26 відсотків «згодні» на  8-10 тисяч, а 22 не почувалися б бідними вже при щомісячних 4-8 тисячах гривень.

Цікаво, що найбільшою цінністю опитані назвали здоров’я, сім’ю, дітей, а матеріальний добробут в системі цінностей посів 0,8 відсотка.

У 2017 році 44,3 відсотка домогосподарств області відмітили погіршення свого матеріального стану, а покращився він лише для 5,8 відсотка домогосподарств.