Влада Руденко за освітою – ветеринар. Проте вона не веде прийоми, а присвятила себе волонтерській роботі – порятунку і прилаштуванню до нових господарів тварин, знайдених на вулиці. Як правило, це – тварини, які постраждали у аваріях, від рук лихих людей і негоди. Розповідає “Прочерк“.
Усе розпочалося п’ять років тому, коли Влада знайшла на автобусній зупинці покинуте щеня. «Не можна залишати, – подумала дівчина. – Вибіжить на дорогу – і смерть». Взяла до себе, викупала, нагодувала, стерилізувала, підшукала господаря. Потім з’явилося ще одне собача. І закрутилося.
– За п’ять років роботи мені разом із кількома помічниками вдалося врятувати, вилікувати і знайти господарів для тисячі собак і котів, – каже Влада. – Іноді надаємо також допомогу диким тваринам. Приміром, я можу на кілька днів забрати лисенят, які залишилися без матері, або лебедів, сов, воронів, але потім зв’язуюся з іншими волонтерами, які спеціалізуються саме на диких тваринах, і передаю їх колегам.
Влада разом із кількома помічницями регулярно виїжджає на виклики: за телефонними дзвінками небайдужих черкасців відловлює постраждалих і хворих безпритульних тварин, а також тварин, які опинилися у важких обставинах. Серед підопічних Влади – не лише безпородні дворняги. Часто це бувають породисті собаки й коти, від яких відмовилися господарі. Нерідко такі тварини опиняються на вулиці.
– Зараз у нас новий дім шукає самка маламута, яку здали господарі, лабрадор, московська сторожова, лайка. Нещодавно забрали хаскі, – розповідає волонтерка. – У кожної тварини – своя історія. Когось просто виганяють за двері, когось віддають мені зі словами: «Заберіть її, бо присплю». Зараз, у зимовий період, більшість нашого контингенту – це травмовані тварини. Навесні й улітку до нас поступають у великій кількості (до 10-15 тваринок на день) кошенята і собачата.
Відловленим тваринам Влада надає першу допомогу, відмиває, доправляє до ветеринарного лікаря.
– Нещодавно виїжджали на порятунок собаки, який потрапив у сильце. Йому сильно перетягнуло лапу, і він її сам собі відгриз. Після цього пес заплутувався все більше і більше. Порізав собі живіт… Ясна річ, поводився дуже агресивно. Ми, однак, усе одно його зловили, розплутали, прооперували, полікували й тримали, доки він не видужав. На жаль, пес так і не оговтався від цього стресу. Нам довелося випустити його назад, звідки взяли, – каже Влада. – Це правда життя: деяких тварин ми, відловивши, стерилізуємо за свій рахунок, після чого, протримавши добу, відпускаємо. Таким чином зменшуємо популяцію безпритульних тварин. Але, на щастя, дуже багато тварин удається адаптувати і прилаштувати в сім’ї. Так, усі собачата і кошенята потрапляють до нових господарів. Зробити це вдається завдяки соціальним мережам, OLX, друзям-волонтерам.
Вилікуваних і стерилізованих тварин прилаштовують не лише черкасцям, а й жителям інших міст і сіл, не тільки на Черкащині. Багато тваринок їдуть у Київ, Дніпро, міста заходу України…
А поки для тварини не буде знайдено господарів, її беруть «на перетримку» самі волонтери. Бувають дні, коли на Владиному подвір’ї та в хаті перебуває до 50 собак і чимало котів.
– З сусідами іноді бувають непорозуміння, – зітхає волонтерка. – Намагаємося поводитися якомога тихше… Поробили великі паркани, встановили на подвір’ї камери спостереження. Я розумію сусідів – мене саму тварини іноді втомлюють, не буду приховувати. Але ж ми робимо корисну роботу, до того ж, не залучаючи жодної державної чи міської копійки.
Волонтерська робота з тваринами – не найбезпечніший вид занять. Адже тварини є тварини, іноді вони бувають наляканими і агресивними.
– Особливо важко відловлювати. Собак ловимо петлями і сачками, кішок – сачками, особливо диких кішок – звіроловками. Треба вміти не лише спіймати тварину, а й дотриматися техніки безпеки. Знати, як правильно її схопити, щоб не вкусила, в який момент це зробити. Особливо небезпечні котячі укуси. Є така хвороба філіноз – хвороба котячих подряпин і укусів. Якщо підхопиш таку болячку – руки заживають дуже довго, – розповідає дівчина.
Як і інші волонтери, діяльність Влади Руденко фінансується за рахунок добровільних пожертвувань. Як правило, допомагають люди, які слідкують за Владиними сторінками у фейсбуці та інстаграмі. Завдяки добрим людям вдається як лікувати хворих і постраждалих тварин, так і придбавати для них корм.
– Найкраще допомагають тваринам, яких збито машинами, – каже Влада. – Як це не прикро, «екшн» викликає в благодійників більший жаль, ніж випадки, коли тварини хворіють, скажімо, нирковою недостатністю, але не мають зовнішніх виявів хвороби. Але завдяки пожертвам для явно покалічених тварин вдається забезпечити кормом і лікуванням і їх, і інших наших підопічних… Добре, що людей, які готові робити добро, завжди багато.
КОМЕНТАРІ
Цікаво, а скільки отримали чиновники з міської ради за те, що вже багато маршрутів віддали ОДНОМУ перевізнику? Ці дебіли не розуміють, що цього робити не можна? І де у перевізника така кількість...
Ще один маршрут у Черкасах отримав нового перевізника · 2 weeks ago
А скільки ж мишей та крис згоріло оце так!!!!
Через необережне поводження з вогнем в пожежі загинуло два кролі · 2 weeks ago
Бажаю успіхів. Можу допомогти, не знаю адреси.
Завели господарство та заклали сад: подружжя переселенців почало на Черкащині нове життя · 1 month ago
залу...ний і зелу...а два вилупки!
“Нові безпекові альянси як альтернатива світовому порядку диктатур…” – Валерій Залужний · 1 month ago
Молодці. Низький уклін за Вашу відвагу. Будьте здорові, живіть довго і щасливо.
Команда МСК "Дніпро" - володарі Кубка "Дніпро Честь" з волейболу сидячи - "ДЗВІН" · 1 month ago
Я бачив цю Пантеру в тому музеї.
Втонувши на Черкащині, німецький танк “Пантера” став… скарбом (Фото) · 2 months ago
Сподіваємось, що так)
У лісі на Черкащині знайшли таємниче поховання 1812 року · 2 months ago
Я хотів би поцікавитись чи буде далі розвиватись історія Залізняка ? Бо тема дуже цікава
У лісі на Черкащині знайшли таємниче поховання 1812 року · 2 months ago
Ё...ый карась.
Карась звинуватив переселенців, що ті не звикли платити за тепло · 2 months ago
Коли людям дозволять встановлювати автономне опалення?????
Карась звинуватив переселенців, що ті не звикли платити за тепло · 2 months ago