Напередодні Дня незалежності за допомогою експертів у сфері держуправління, громадського та культурного життя редакція журналу «Фокус» склала рейтинг 30 сучасників, які будували і міняли України — на краще чи на гірше.

До цього рейтингу, як пише “Прочерк”, зокрема, потрапили люди, тісно пов’язані з Черкащиною: український політик і публіцист, радянський дисидент В’ячеслав Чорновіл, відомий фінансист, народний депутат України в 1994-1998 роках від Тальнівського округу Вадим Гетьман, колишній художній керівник Черкаського музично-драматичного театру Сергій Проскурня, ініціатор відродження Києво-Могилянської академії, вихідець зі Сміли В’ячеслав Брюховецький.

Усіх знаменитих сучасників автори рейтингу розподілили на категорії: політика, економіка, суспільство. Експерти отримали лонг-лист в кожній категорії з 30-40 претендентами. Експерти мали право виставити десять оцінок, від 1 до 10 балів. Також експерти мали право називати своїх кандидатів. Оцінки по кожному кандидату підсумовувалися, і перші десять осіб у кожній категорії потрапили у фінальний список. Небесна сотня (Революція гідності) включена в рейтинг поза номінаціями — як явище, яке змінило громадянське суспільство в країні.

З повним рейтингом та списком експертів можна ознайомитися ТУТ.

Також охочі можуть проголосувати в Народному рейтингу – ТУТ.