Відразу після дня голосування на парламентських виборах наша редакція провела опитування серед читачів на тему: які питання має в першу чергу вирішувати новообраний парламент та уряд? Як відомо, на виборах до Верховної Ради тотальну перемогу здобула партія президента Зеленського «Слуга народу». Фактично, саме президентська партія взяла повну відповідальність за соціально-економічну та політичну ситуацію в Україні. Зрозуміло, що саме політична сила Зеленського сформує наступний уряд. Тому і завдання, які наші читачі ставили, відповідаючи на запитання анкети, має вирішувати парламент та Кабінет Міністрів, підпорядковані президенту.

Отож, якими проблемами має в першу чергу перейматися нова влада на переконання наших читачів, які взяли участь в опитуванні?

42 % черкащан вважають, що головним завданням для новообраного парламенту та уряду має стати подолання корупційної системи в державі. Кожен п’ятий учасник опитування переконаний, що нині нова влада повинна в першу чергу відновити мир та територіальну цілісність країни. А 9 % черкащан вимагають від парламенту та уряду реалізовувати план по вступу України до ЄС і НАТО.

Як не дивно, але лише 6 % із опитаних на перше місце ставлять підвищення пенсій і зарплат, а ще менше першочерговим завданням для нової влади називають боротьбу із бідністю та зниження тарифів на газ (по 5 %).

Попри продовження воєнних дій на сході нашої держави, тільки 4 % наших читачів, що взяли участь в опитуванні, вважають пріоритетом для нової влади посилення обороноздатності країни. Так саме, не дуже важливими для парламенту та уряду черкащани називають питання створення нових робочих місць і підтримки малого та середнього бізнесу (по 3%). А на останнє місце серед усіх питань нашої анкети читачі поставили – утвердження духовних цінностей (2%).

Як бачимо, переважна більшість із 709 громадян, які взяли участь в опитуванні, головними питаннями для роботи нової влади називають не соціально-економічні, так би мовити, житейські проблеми, а більш глобальні, загальнодержавні.

Чи виправдає високе довір’я українського суспільства нова влада і чи буде дослухатися до голосу народу покажуть найближчі кілька місяців…