Спалах кору у Нью-Йорку могли спричинити ортодоксальні юдеї, які здійснили паломництво до України, пише “gazeta.ua” з посиланням на The New York Times.

Уже підтвердилося майже 300 випадків захворювання.

Щороку десятки тисяч хасидів з усього світу на юдейський Новий рік Рош-Хашана подорожують до Умані на Черкащині. Там розташована могила рабина Нахмана з Брацлава, засновника однієї з гілок хасидизму.

Останнє паломництво відбувалося у вересні минулого року, і саме після нього спалах кору стався в Ізраїлі, а звідти перекинувся до Великої Британії та США.

Спалах кору у Нью-Йорку почався у жовтні. Перший пацієнт – дитиназ Брукліна, яка перед цим відвідувала Ізраїль. У той же час почалася спалах кору серед ортодоксальних юдеїв у Лондоні.

У Нью-Йорку місцева влада оголосила надзвичайний стан через спалах кору у районі Вільямсбург на північній околиці Брукліна. Більшість хворих походять зі спільноти ортодоксальних юдеїв, де багато дітей залишаються нещепленими. Мер Нью-Йорка Білл де Блазіо оголосив обов’язкову вакцинацію в певних кварталах району, щоб стримати спалах кору. Тих, хто не отримає вакцину протягом 48 годин, штрафуватимуть на $1000.