Судом підтримано позицію прокуратури про безпідставне завищення ціни при закупівлі продуктів харчування для дошкільних навчальних закладів міста Черкаси, повідомляє Черкаська місцева прокуратура. Цією фірмою, що вирішила розбагатіти на черкаських дітях може бути близьке до однопартіців міського голови підприємство “Каштан Плюс”, що вже фігурувало в антикорупційних розслідуваннях черкаських журналістів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Батьківщина” краде гроші у батьків з харчування дітей?

30.05.2017 між департаментом економіки та розвитку Черкаської міської ради, департаментом освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради та одним з підприємств міста Черкаси укладено договір поставки продуктів харчування для дошкільних навчальних закладів міста. Одним з різновидів товару, що має поставляти підприємство, є яйця курячі столові I категорії за ціною 2 грн. 0 коп. за одиницю.

В подальшому, сторонами неодноразово укладалися додаткові угоди про збільшення  ціни на даний товар, в зв’язку з чим, на кінець 2017 року закупівельна ціна (згідно додаткової угоди до договору від 22.12.2017) становила 4 грн. 69 коп. за одиницю.

Беручи до уваги, що сторонами не дотримано порядку змін істотних умов договору про закупівлю, визначеного Законом України «Про публічні закупівлі», Черкаською місцевою прокуратурою до господарського суду Черкаської області подано позовну заяву про визнання недійсними укладених додаткових угод в частині збільшення ціни на яйця курячі столові I категорії та стягнення надміру сплачених бюджетних коштів на користь департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради в сумі 104705 грн. 79 коп.

Рішенням господарського суду Черкаської області від 31.10.2018 позовні вимоги прокурора задоволені в повному обсязі.