КП «Черкаська служба чистоти» Черкаської міської ради як виконавець послуг із вивезення та захоронення твердих побутових відходів в м. Черкаси, наголошує на необхідності своєчасної оплати спожитих населенням міста послуг.

Згідно Житлового та Цивільного кодексів України, Закону України «Про житлово-комунальні послуги» споживач зобов’язаний своєчасно та в повному обсязі сплачувати кошти за спожиті комунальні послуги. Відповідно до ст. 15 Закону України «Про відходи» громадяни зобов’язані вносити в установленому порядку плату за користування послугами підприємств, установ та організацій, що займаються перевезенням i захороненням відходів. Невиконання зазначеного обов’язку є порушенням законодавства України. 

Для вирішення проблеми постійного збільшення заборгованості населення, КП «Черкаська служба чистоти» Черкаської міської ради розпочата активна робота по стягненню заборгованості в судовому порядку.

Сьогодні в Україні справи із стягнення заборгованості зі сплати комунальних послуг розглядаються у рамках наказового провадження відповідно до статей 160-173 Цивільного процесуального кодексу України. За підсумками розгляду заяви видається особлива форма судового рішення – судовий наказ, який є виконавчим документом і початком роботи для виконавчої служби. Судовий збір за видання судового наказу на цей час складає 176,20 грн., сплата якого судом покладається на боржника. Повідомляємо, що також може бути нарахована пеня та сума боргу з урахуванням індексу інфляції та 3% річних. В разі стягнення заборгованості в примусовому порядку, додатково боржником сплачується виконавчий збір у розмірі 10% від суми заборгованості.

Тому наголошуємо, що в разі стягнення заборгованості виконавчою службою за судовим наказом, борг споживача за послуги збільшується на 176,20 грн. судового збору та 10% виконавчого збору.

Механізмом досудового врегулювання питання погашення заборгованості за спожиті комунальні послуги є її реструктуризація. Для реструктуризації заборгованості громадяни мають звернутися до підприємства-надавача послуг та укласти з ним договір про щомісячне рівномірне погашення реструктуризованої заборгованості та своєчасну сплату поточних платежів за житлово-комунальні послуги.

Тож, шановні мешканці нашого міста, щоб уникнути примусового стягнення заборгованості, просимо вас вчасно розраховуватися за житлово-комунальні послуги, погашати заборгованість за попередні періоди та не допускати накопичення заборгованості у майбутньому”.