Зима для археологів – зовсім не час для перепочинку від розкопок. В цей період дослідникам випадає кілька місяців для того, щоб підвести підсумок робіт минулого сезону, обробити та впорядкувати колекцію отриманих знахідок. Адже камеральна робота в археологічних дослідженнях не менш важлива, ніж самі розкопки. Саме цією роботою в фондах музею зараз займається Дмитро Куштан, керівник Черкаської експедиції Інституту археології НАН України. Про це розповіли у пресслужбі Черкаського археологічного музею Середньої Наддніпрянщини.

Під час минулорічних археологічних досліджень, які експедиція проводила на території черкаського Подолу (по вул. Гагаріна, 60) було здобуто величезну кількість знахідок. Більшість з них відноситься до доби пізнього середньовіччя та ранньомодерного часу (XV–XVIII ст.). Це, здебільшого, фрагменти керамічних посудин та пічних кахлів.

Нині триває наукове опрацювання цієї колекції знахідок. На першому етапі уламки миються, сортуються, потім чимало їх склеється й ми отримаємо цілі (або майже цілі) предмети. Далі здобуті матеріали будуть замальовуватися – ці ілюстрації ввійдуть до наукового звіту та майбутніх публікацій. Після опрацювання археологічна колекція буде передана до Черкаського міського археологічного музею Середньої Наддніпрянщини.