З 1 січня ПАТ «Черкасигаз» припиняє виконувати роботи з планового обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання і планового випробовування на щільність газопроводів. На сьогодні від газопостачання відключені житлові будинки Різдвяна, 51, Шевченка, 367/1, Чехова, 39. ПАТ «Черкасигаз» вимагає від мешканців цих будинків укласти договір на обслуговування газових мереж. Із 1 травня така ситуація очікує майже на всі багатоповерхові будинки в м. Черкаси, пише “Прочерк”.

Про це під час вчорашньої сесії Черкаської міськради нагадав депутат Тарас Коломієць. Тих, хто відключає будинки, Тарас Олександрович назвав «провокаторами».

– Вимагаю дати доручення департаменту ЖКК звернутися за роз’ясненнями до Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, НКРЕКП, ПАТ «Черкасигаз», провести роз’яснювальну роботу серед жителів міста Черкаси, – сказав депутат. – При потребі створити спеціальну комісію з чиновників департаменту ЖКК, департаменту організаційного та юридичного забезпечення, депутатів міської ради для захисту інтересів громади Черкас.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Будинки-заручники: “Черкасигаз” скористався “хуліганським” відключенням ОСББ від мереж і вимагає нові договори

Директор КП «Черкаситеплокомуненерго», депутат Павло Карась, коментуючи запит Тараса Коломойця, підтвердив, що ситуація складна. Вона утворилася давно, і зараз обслуговування внутрішньобудинкових мереж перебуває у своєрідному правовому вакуумі. Проте з 1 травня почне діяти закон, яке все розставить по своїх місцях.

– Це стосується не тільки газових, а взагалі усіх мереж: електричної, водогінної тощо, – наголосив Павло Миколайович. – Річ у тім, що з 1 травня починає діяти новий закон «Про житлово-комунальні послуги». Відповідно до цього закону, мешканці повинні визначитися, хто обслуговує їхні внутрішньобудинкові мережі. Для того, щоб з 1 травня не виникло проблем, потрібно, щоб мешканці на загальних зборах ухвалили рішення, приміром що їхні внутрішньобудинкові мережі газопостачання обслуговуватиме ПАТ «Черкасигаз». У такому разі, відповідно до закону, «Черкасигаз» повинен буде підготувати окремий тариф на обслуговування внутрішньобудинкових мереж, виконавчий комітет міської ради має його затвердити – це питання саме собою буде розв’язано.

Павло Карась додав, що рішення про те, хто надалі обслуговуватиме внутрішньобудинкові мережі, мають ухвалити всі будинки, а не тільки ті, що входять до ОСББ.

Депутати підтримали запит Тараса Коломійця.