Черкаські парки почали готувати до зими. Там на кущі та дерева розприскали тисячу літрів мідного купоросу. Як розповіла Суспільному фахівчиня з ландшафтного дизайну комунального підприємства «Дирекція парків» Наталя Скляренко, такі заходи проводять для профілактики рослин від грибкових хвороб.

Це працівник з благоустрою комунального підприємства «Дирекція парків» Євгеній Лиходід розповідає про роботу оприскувача, в який наливатимуть розчин мідного купоросу. Ним оброблятимуть сьогодні кущі та дерева міського парку Перемоги. На руки та обличчя Євгеній одягає засоби захисту.

Спочатку розприскують розчин на кущі спіреї. Далі – берези та клени. Такі заходи проводять раз на два роки, пояснює фахівчиня з ландшафтного дизайну «Дирекції парків» Наталя Скляренко, щоб запобігти хворобі дерев.

«Ржавчина, парша та інші. Літо було дуже засушливе, і рослинам не вистачало вологи і вони були ослаблені».

Розчин мідного купоросу безкоштовно працівникам «Дирекції парків» надала черкаська хімічна компанія, розповідає її директор Роман Харчук.

«Я сам тато трьох дітей, і мої діти також тут гуляють, і коли у вас чисті дерева – це є дуже добре. Цей розчин є фізично високочистий сульфат заліза, він у нас є як відходи нашого виробництва, бо ми робимо продукти дитячого харчування. Але для того, щоб його не виливати в каналізацію ми даримо цей розчин для обробітку дерев».

Аби обробити рослини та підготувати до зими, використають тисячу літрів розчину. У такий спосіб до зими підготувати мають усі парки та сквери міста.