Від імені черкаських перевізників публічне вибачення за погрози припинити перевезення пільговиків у Черкасах принесла генеральний директор ПАТ «Черкаське АТП 17127» Олена Куниця. Вибачення вона принесла під час сьогоднішньої наради з питань пільгових перевезень на Черкащині, яка відбулася в облдержадміністрації за участю голови ОДА Юрія Ткаченка. Пише «Прочерк».

Вибачення стало відповіддю на виступи ветеранів війни на сході України, які висловили обурення тим, що їхні права, затверджені законодавством, порушуються, а у спорі між перевізниками і міською владою Черкас відбувається маніпуляція інтересами пільговиків.

Разом із тим, відповідальність за «хаос у місті Черкаси» Олена Іванівна поклала на міського голову Анатолія Бондаренка, секретаря міськради Ярослава Нищика та їхні політичні сили – ВО «Батьківщина» та ВО «Свобода».

– У Черкасах розпочалася передвиборча компанія. Ми це бачимо по відношенню нашого міського голови і секретаря міськради. Дві політичні сили зробили хаос у місті Черкасах, – наголосила Олена Куниця. – Замість того, щоб вирішити питання, яке дуже нагальне (компенсація перевізникам за проїзд пільговиків, – ред.), вони намагаються зіштовхнути лобами учасників бойових дій і перевізників.

Олена Іванівна наголосила, що розвішані в маршрутках оголошення про припинення перевезення пільговиків було покликане привернути увагу міської влади до проблем перевізників.

– Адже мер тікає, в нього купа справ, але йому не до міста. Не до проблем, які можуть призвести до «вибуху» в місті Черкасах. Члени виконкому також уникають прийняття необхідних рішень. Я розумію, що їм потрібно заробити політичні дивіденди. А до чого тут ми, наші колективи? Пільговики? – дивується пані Куниця.

Вона звернула увагу на те, що для перевезення в Черкасах усіх незрячих осіб з інвалідністю необхідно 20 тис грн на місяць. Натомість один директор департаменту в міськраді отримує 40 тис грн зарплати.

– Таким чином, один директор департаменту на свою зарплату може два місяці возити в автобусах усіх пільговиків, – наголосила керівник підприємства. – Це нормально? Пільговики, учасники АТО знервовані, ми не знаємо, як далі виживати, а в них – усе нормально! Навіть на цю нараду не прийшов ані міський голова, ані його заступники. Їх, вочевидь, усе влаштовує…

Олена Куниця зазначила, що в неї «неоднозначне ставлення» до попереднього мера Сергія Одарича, але при ньому ніколи ситуацію не доводили до такого рівня, як зараз.

– Я хочу запевнити і хлопців, які нас захищають, і інших пільговиків, що так, ми будемо здійснювати перевезення і 14 липня, і пізніше. Хочете публічного вибачення за цю ситуацію – будь ласка, приміть наше публічне вибачення, – під оплески присутніх сказала Олена Куниця. – Я хочу, щоб ця ситуація вирішилася, я хочу, щоб нас почули… Ще раз приношу вибачення від усіх перевізників нашого міста.

Голова облдержадміністрації Юрій Ткаченко подякував Олені Іванівні за її виступ і висловив сподівання, що він знизить напругу в суспільній думці Черкащини.