Цьогорічна погода принесла чимало сюрпризів аграріям області, внаслідок чого виникали хвилювання з приводу майбутнього врожаю. По-перше – це літньо – осіння посуха, яка завадила проведенню сівби в оптимальні строки та нормальному розвитку озимини перед входом у зиму. По-друге – сніжна зима, яка була затяжною та скоротила період весняного кущіння рослин. А втретє – по літньому теплий посушливий квітень, у результаті чого озимина заколосилася на 1-2 тижні раніше.

Та були і «бонуси» у такій погоді. Перезимівля завершилась добре. А завдяки надмірній кількості опадів, запаси вологи у грунті на початок весни сформувались оптимальні. Незважаючи на посушливий квітень, зволоження грунту в метровому шарі під ранніми хлібами на сьогодні не визиває занепокоєння. Адже завершилось колосіння, а з ним зменшилась потреба у волозі.

Травневі дощі, хоч і по літньому нерівномірні, виявились вчасними і призупинили ґрунтова засуху, яка розповсюджувалась з південних областей України. На середину травня вона дійшла до сусідньої Кіровоградщини. А головний фактор, який впливав на формування урожайності в роки сприятливої перезимівлі, незалежно від стану посівів на кінець осені – зволоження грунту. Тож недарма в народі говорять «Багато снігу  – багато хліба».

Як повідомив начальник Черкаського обласного центру з гідрометеорології Віталій Постригань, враховуючи фактичний стан посівів, наявні запаси продуктивної вологи в ґрунті, очікувані погодні умови надалі, урожайність озимих культур у 2018 році на Черкащині очікується висока та в межах середньої за останні 5 років: пшениці – 49 ц/га, жита – 34 ц/га, ячменю – 43 ц/га. А валовий збір озимих  на 20  % більший ніж у попередньому році.