Дрібні черкаські салони краси трясе від жаху: містом ширяться чутки, що ці заклади з особливою ретельністю взялися „відпрацьовувати” фіскали й інспектори Держпраці на предмет виявлення неоформлених працівників. Дівчата-перукарки і манікюрниці, оформлені як ФОП, навіть сплативши всі податки і не маючи жодного найнятого працівника, тепер з ранку і до вечора щодня ждуть-виглядають біди на свої голови. Бо традиційно переконані: де податківці – там біда.

А ось не забарилось і офіційне повідомлення Держпраці: в Черкасах на 112 тисяч гривень оштрафовано один із салонів краси, де виявили неоформлену працівницю. Як з”ясували журналісти, то була стажерка на кілька днів. І ось попалася… Тепер той салон краси найшвидше просто перестане існувати – штраф його банально розорив.

Втім, закон є закон. Ринок зайнятості не має перебувати в тіні. Однак успіхи наших уповноважених інстанцій в боротьбі з „тінню” настільки нікчемні, що виникає підозра: поставлене завдання просто саботується, діяльність імітується, а в окремих випадках, можливо, є знаряддям конкурентної боротьби. Бо чого, власне, вчепилися перевіряльники в дрібні салони краси? Там показники по виявлених тіньовиках не піднімеш. Як кажуть, біготні достобіса, а на виході – пшик. Тижнями копали, а знайшли одну стажерку. Ну, це ж несерйозно!

Зате ні фіскали, ні інспектори Держпраці чомусь не йдуть туди, де справжній клондайк для їхніх звітів. Наприклад, великі торгові центри. Візьмемо, хоча б, таку любі  черкаській владі ТРЦ, де в скляних коробках модних бутіків нудяться численні підпільні продавці-консультанти. А черкаські кафе, бари, ресторани? Під самою будівлею обласного управління ДФС в закладах громадського харчування бігають зграями з підносами хлопці й дівчата, яких насправді, за документами закладів, там немає. Особливо багато таких закладів і „тіньових” хлоців-дівчат приписують депутату міськради і водночас очільнику міської парторганізації „Батьківщини” Роману Дісканту.

Може, від того він і мільйонер, що юні черкащани трудяться на нього без записів у трудових книжках? Це питання, вочевидь, допекло іншому міському депутату – Олександру Згіблову, і він одного чудового дня на початку жовтня написав до обласних управлінь ДФС і Держпраці листа з пропозицією перевірити підприємства, пов’язані з депутатами міськради від «Батьківщини» Юрієм Тренкіним і Романом Діскантом.

Згіблов навіть скликав прес-конференцію, оскільки вважав, що проблема переросла всі мислимі розміри і ступінь нахабства та потребує негайного втручання контролюючих органів. Депутат стверджував, що на вказаних ним підприємствах повно неоформлених працівників, а також тих, хто отримує частину зарплати «в конвертах».

До речі, для забезпечення справедливості він просив перевірити також підприємства свого ТОВ «Група Венето».

І що? Перевірили? Та щас! Розігнались – і ще раз перевірили! Згіблову навіть відповіді не надіслали на його заяви. Хоча мусили. Але, мабуть, нема коли. „Трясуть” перукарок…

Олександр Багінський